Sõudenelik jäi MMil B-finaalis Rumeeniale alla

Vahur Mäe, toimetaja   |   9. sept. 2023, 18:38

Belgradis toimuval sõudmise MMil oli Eesti paarisaeruline neljapaat B-finaalis teine, tagades üldkokkuvõttes kaheksanda koha.

Mikhail Kushteyn (Narva SK Energia), Allar Raja (Pärnu SK Kalev), Tõnu Endrekson (Pärnu SK) ja Johann Poolak (Pärnu SK Kalev) pidid järgmisel aastal toimuva Pariisi OMi pääsme lunastamiseks sõidu võitma, ent lõpetasid 5.49,89 kirja saanud Rumeenia järel 5.53,44ga teisena. Tõusvas joones distantsi läbinud Eestile järgnesid USA (5.54,78), Norra (5.54,87), Austraalia (5.54,87) ja Ukraina (5.58,49).

Eesti nelik Belgradis (Foto: Detlev Seyb/World Rowing)

Kuna Pariisi OM-pääsme tagas üksnes B-finaali võitja, peab Eesti nelik järgmisel aastal osalema mais spetsiaalsel kvalifikatsiooniregatil, kus läheb jagamisele veel kaks pääset.

„Muidugi oleme pettunud, et olümpiapiletit tasuks ei saanud,“ ütles eessõudja Poolak, kelle arvates väärinuks B-finaali võitnud Rumeenia kohta finaaliski.

„Need mehed olid klass omaette ja seal, kus nad olema pidid,“ hindas sõudja, arvates, et siiski tehti tugev sõit.

„Täna tehtud tööga oleme igati rahul: liikusime tõusvas joones ja võtsime kõik rivaalid, välja arvatud Rumeenia, oma kontrolli alla,“ sõnas Poolak.

Mis saab Eesti neliku olümpiaambitsioonist?

„Seda on veel vara öelda, millised paadid järgmisel aastal moodustatakse,“ rääkis sõudja.

Koondise peatreener Veikko Sinisalo sõnutsi on neljapaatide konkurents väga kõvast puust. „Arvan, et Eesti neljane tegi väga hea sõidu, aga nagu nägime, sellest Rumeenia vastu ei piisanud,“ rääkis juhendaja.

Finaalis võitis kuldmedali Holland (5.52,33), kellele järgnesid Itaalia 5.54,58 ja Poola 5.55,02ga. Olümpiapileti teenisid ka finaali teise poole tegijad: Suurbritannia, Šveits ja Saksamaa.

Teine Eesti paatkond – Elar Loot (SAK Tartu) ja Ander Koppel (Pärnu SK Kalev) kergekaalu kahepaadil – võttis rivaalidega mõõtu C-finaalis, kus selgitati kohad 13 kuni 18. Terve distantsi kuuendana liikunud eestlased sel positsioonil ka ajaga 6.33,05 lõpetasid, kindlustades üldarvestuses 18. koha. Sõidu võitis Kreeka (6.17,79), järgnesid Türgi (6.19,74), Uruguai (6.20,38), Austraalia (6.20,79) ja Portugal (6.21,21).

Eesti kahepaat Ada Ciganlija kanalil (Foto: Detlev Seyb/World Rowing)

„Meil jäi selgelt jaksust puudu,“ rääkis tänavu eessõudja ameti enda kanda võtnud Koppel, kelle hinnangul oli algus korralik, ent siis jõud rauges.

„Stardist saime kenasti minema, ent poolel maal tundsime, et rivaalid hakkasid eest libisema,“ tõdes pärnakas.

Kõikide tulemuste ja muu infoga saab tutvuda siin.

Sõudjatele annavad MMil hoogu Team Estonia, Pärnu Linn, Synlab, Audi, Concept2, Port Artur, Freesport ja PAF.