Spordiaasta lõpetuseks jagati Kristjaneid

Vahur Mäe, toimetaja   |   29. dets. 2018, 12:47

Neljapäeval, 27. detsembril Saku Suurhallis toimunud spordiaasta pidulikul lõpetamisel pärjati Kristjani-kujudega Magnus Kirt, Saskia Alusalu, rallipaar Tänak – Järveoja ning võrkpallijuhendaja Cretu.

Üle aastate taas Saku Suurhalli kolinud ning ligi 3500 külalist võõrustanud auhinnagala kujunes EV100 vääriliseks. Õhtut juhtisid Marko Kaljuveer ning näitleja Tõnis Niinemets. Tuntud artistide esinemise ja ja rahvakultuuri sugemetest kantud programmi vahepaladeks mahtusid kõige tähtsamad toimingud – spordiaasta Kristjanite üleandmine.

“Kristjanid” (foto: Tiit Mõtus)

Parima meessportlase tunnustuse pälvis odaviskaja Magnus Kirt ning aasta naiseks kuulutati kiiruisutaja Saskia Alusalu. Aasta võistkonna au sai osaks rallipaarile Ott Tänak – Martin Järveoja ning tänavuse aasta treenerina tunnustati võrkpalli rahvusmeeskonna tüüri Georghe Cretu’d. Parimaks noorsportlaseks tunnistati peale vigastuspausi suurde sporti naasnud Kelly Sildaru.

Aasta meessportlane, naissportlane, võistkond ja treener selgusid rahva, spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hääletustulemuste liitmisel. Parima noorsportlase valisid ajakirjanikud ja organisatsioonid. Võitjate väljaselgitamisesse andsid oma panuse rahvahääletusel 62 660 unikaalset hääletajat, rekordiliselt 67 spordiorganisatsiooni ning 49 spordiajakirjanikku.