Tagasivaade mööduvale aastale

Vahur Mäe, toimetaja   |   30. dets. 2010, 11:06

Sõudeaasta 2010 hakkab lõpule jõudma ja nii on aeg heita pilk peale tänavustele märgilistele sündmustele. Seegi aasta jääb mällu medalivõitude, huvitavate kampaaniate ning uute algatustega. On legendaarse Jüri Jaansoni lahkumise aasta suurelt areenilt. On medalite poolest küll tagasihoidlikum aasta kui mõnedki varasemad, kuid siiski on ilmselgelt edukas aasta!
Eesti Sõudeliit soovib sportlastele, treeneritele, fännidele, abijõududele ning toetajatele meeleolukat aastavahetust ning õnnestumisi uuel, 2011. spordiaastal!

Vana_aasta_soovid_ESLJaanuar 2010

23.01 Eesti Sõudeliit sõlmib lepingud suurtoetaja AS EMT ning toetaja OÜ Freespordiga.

23.01 Toimub rahvusvaheline sõudeergomeetrivõistlus Alfa, mille võidab Tõnu Endrekson.

Veebruar

15.02 Allar Raja võidab Bostonis toimuvatel mitteametlikel sisesõudmise maailmameistrivõistlustel ,C.R.A.S.H-B-l, hõbemedali.

Märts

31.03 Pärnu kaubanduskeskus Port Artur algatab koostöös partneritega Tõnu Endreksoni paadiostukampaania „Kõik ühte paati“.

Aprill

30.04 Tõnu Endrekson võidab Eesti sõudekoondise moodustamise katsevõistlused.

Mai

29.-30.05 Pärnus toimub rahvusvaheline noorteregatt „Friendship“.

30.05 Kaspar Taimsoo ja Allar Raja võidavad paarisaeru kahepaadil hooaja esimesel MK etapil Bledis hõbemedali.

31.05 Eesti kaheksapaat võidab Peterburis Presidendi karika.

Juuli

15.07 Saab läbi Tõnu Endreksoni paadikampaania „Kõik ühte paati“, millega sportlane saab uhiuue eridisainiga „Empacheri“.

25.07 Võidab Kaisa Pajusalu U23 maailmameistrivõistlustel ühepaadil hõbemedali.

31.07 Kohtunike kogu esimees Robert Väli sooritab edukalt FISA rahvusvahelise sõudekohtuniku litsentsi eksami.

August

6.08 Aasta alguses algatatud SMS-mängu, mille peaauhinnaks on fännireis Portugalis toimuvatele Euroopa meistrivõistlustele, võidab Veiko Nuggis.

11.08 Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves külastab Pärnu Sõudekeskus Kalevit ning teeb ühistreeningu Kaspar Taimsoo ja Allar Rajaga.

15.08 Eesti kahekspaat koosseisus Rauno Talisoo, Martin Neerot, Kaur Kuslap, Sten-Erik Anderson, Alo Kuslap, Artur Maier, Andrus Sabiin, Jaan Laos ja Kristiina Tinkus võidab üliõpilaste MMilt hõbemedali.

15.08 Eesti tudengite paarisaeru kahepaat koosseisus Sille Vaiksaar ja Natalija Garankina võidab üliõpilaste MMilt hõbemedali.

28.08 Tartus tähistatakse tippude osalusel sõudesprindi ning konverentsiga Eesti sõudmise 135. aastapäeva.

September

Paarisaeru kahepaat koosseisus Kaspar Taimsoo ja Allar Raja võidab Euroopa meistrivõistlustel hõbemedali, Tõnu Endrekson ja Kaisa Pajusalu on ühepaatidel vastavalt 5. ja 6.

Oktoober

18.10 Venemaa president Dimitri Medvedjev omistab Jüri Jaansonile aukirja.

November

Meeste paarisaeru kahepaat on Uus-Meremaal toimuvatel maailmameistrivõistlustel kaheksas ja Tõnu Endrekson ühepaadil üheksas.

18.11 Eesti läbi aegade edukaim sõudja, vanameister Jüri Jaanson, teatab pika karjääri lõppemisest.

Detsember

25.12 Allar Raja võidab kolmandat aastat järjest spordikuulsuste jõuluturniiri.

26.12 Eesti aasta sportlaste valimisel võidab Kaisa Pajusalu parima noorsportlase tiitli. Kaspar Taimsoo ja Allar Raja on meeskondade arvestuses kolmandad.