Tartu Ülikooli Akadeemilisele Spordiklubile kingiti paate

Vahur Mäe, toimetaja   |   27. dets. 2010, 16:15

Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi sportlased Heidi Tubli ja Siret Saarsalu ning sõudetreener Elar Jaakson võtsid kätte ning organiseerisid heategevuslikus korras klubile neljalt Šveitsi sõudeklubilt treenimiseks ja võistlemiseks sobilikud sõudepaadid.

Noored saatsidki kümneid elektronkirju Saksamaa ja Šveitsi sõudeklubidele. Heidi Tubli sõnul tuli pea viiekümnest saadetud kirjast vastus
kümnest klubist, kusjuures enamus neist olid positiivsed.

“Lõplik valik langes Šveitsi klubidele, sest need olid üksteisele lähedal ja kingitavad paadid olid väga heas korras. Kokku saadi neljast klubist viis paati, kaks ühepaati, kaks paarisaeru neljast ja universaalne Filippi kahepaat.
Üks neljane paat jäi hetkel transpordi probleemide tõttu maha, kuid saame selle suvel oma klubi kasutusse. Paate annetasid Seeclub
Küsnacht, Seeclub Stäfa, Ruderclub Blauweiss Basel ning Ruderclub Rapperswil-Jona”, märkis Tubli.

Elar Jaaksoni sõnul võiks paatide kogumaksumus olla 100 tuhat krooni. “Neli paati on puidust, üks kahekohaline on plastikust, kõik nad on väga heas korras, millega saaks isegi võistelda”, lisas Jaakson.

Heidi Tubli, Siret Saarsalu ja Elar Jaakson soovivad tänada Eesti Sõudeliitu, Rein Kilki, Riho Illakut, Arnold Sangleppa ning Pärnu Sõudeklubi, kes kõik finantseerisid paadiprojekti transpordikulusid.