Tõnu Endrekson asub Alfal järjekordset võitu jahtima

Vahur Mäe, toimetaja   |   21. jaan. 2022, 13:28

Homme toimub sisesõudjate aasta tippsündmus Alfa, mis toob teiste seas starti mitmed olümpiamedalistid.

Koroonaviirusest tingitud olukorra tõttu peetakse 1000 meetril toimuv jõuproov teist aastat järjest virtuaalselt: atleedid sõuavad endale meelepärases kohas ühendatuna üle interneti elektroonilisse võistlussüsteemi. Kontaktse võistlusega võrreldes on kavas vaid üks sõit, võistlusgruppide startide vahe on 15 minutit. Registreeritud on enam kui 270 võistlejat, teiste seas lätlased, leedulased ja soomlased.

Esimesena, kell 11 lähevad võistlustulle parasõudjad, nende järel eri vanuses veteranid, noorsportlased ja kergekaallased. Päeva naelaks tõotab kujuneda kell 15.15 algav meeste absoluutkategooria võistlus, kus näeb jõuproovi 12kordset võitjat, olümpiamedalisti Tõnu Endreksoni (Pärnu SK), Rio OMil pronksi võitnud Allar Rajat (Pärnu SK Kalev) ja Andrei Jämsät (Pärnu SK). Vanematele meestele kavandab lahingut mullu Endreksoniga esikohta jaganud noor viljandlane Leo Muiste. Musta hobusena võib tippsõudjaid hakata kimbutama kahemeetrine ujuja, paljukordne Eesti meistrist koondislane Armin Evert Lelle (Viimsi Veeklubi), kes koos olümplase Jüri-Mikk Udamiga (Tallinna SK) pingutavad viimase koduklubis Harku järve ääres.

Tõnu Endrekson Alfal (FOTO: Delfi)

„Olen viimastel nädalatel väga palju suusatanud ja seetõttu teravuses kaotanud,“ rääkis Endrekson, kelle sõnutsi arutati peatreener Veikko Sinisaloga, et spetsiaalset ettevalmistust selle võistluse jaoks ei tehta. „Praegu on selline aeg, kus võistluse formaat on muutunud: see pole päris see, kui ühiselt rassime spordihallis,“ lisas paljukordne tiitlivõistluste medalimees, märkides, et eesmärgiks on kahe minuti 45 sekundi piiri alistamine. Endrekson plaanib tõmmata Pärnu sõudekeskus Kalevis, kus tema sõnul pidavat tõmbama ka paadikaaslane Raja ja noor koondislane Johann Poolak (Pärnu SK Kalev).

Kogu mõõduvõtuga seotud info asub siin. Võistlusest edastatakse kommenteeritud otseülekanne, mida näeb siin.