U19 MMil selgusid Eesti noorte lõplikud kohad

Vahur Mäe, toimetaja   |   5. aug. 2023, 09:23

Pariisis toimuvatel alla 19aastaste MMil tõmbasid mõlemad Eesti paatkonnad võistlemisele joone alla.

Ühepaadil sõudev Gerli Endrekson (Viljandi SK) pääses eile vahesõidu kaudu 24 veerandfinalisti sekka ning pani end täna proovile poolfinaali saamise nimel. Teises veerandfinaalis startinud viljandlanna lõpetas ajaga 8.19,69 kuuendana ning pidi seetõttu jätkama tugevuselt neljandas ehk D-finaalis. Poolfinaali jõudis kolm esimest, sõidu võitis veenva eduga 7.39,10 iirlanna Holly Davis.

Gerli Endrekson (Foto – Detlev Seyb/World Rowing)

Juba õhtul esines Endrekson D-finaalis, kus oli poolel maal kolmas, langes viimasel 500 meetril korraks viiendaks, ent suutis tugeva lõpuspurdiga jõudsalt kohta parandada, finišeerides teisena, aeg 8.01,44. Kokkuvõttes andis pingutus eestlannale 20. koha. D-finaali võitis 7.56,55ga hispaanlanna Candela Pernas Martinez.

„Viimases sõidus näitas Gerli taset, mida nii ta ise kui mina temalt ootasime,“ rääkis sportlase juhendaja Ruth Vaar, kelle hinnangul oli hoolealune esimestes sõitudes veidi liimist lahti. „Ootusi ta ei ületanud, ent lati alt ka läbi ei jooksnud,“ hindas treener, pidades juhendatava etteastet nelja miinuse-kolm plussi vääriliseks.

Noormeeste paarisaeruline neljapaat koosseisus Anton Kašurnikov (SK Narva Energia), Kristho Kaldmaa (SAK Tartu), Aleksander Jalakas (TÜASK) ja Robin Hunt (Pärnu SK) oli eilses eesõidus kuues, mistõttu pidi end täna panema proovile vahesõidus, kust püüti uuesti poolfinaali jõuda. Siiski jäi nelik sellest eesmärgist kaugele, sest lõpetas 6.23,01ga kuuendana. 12 parema sekka liikusid Bulgaaria (5.59,56), Rumeenia (6.00,57) ja Belgia (6.03,03). Eestiga koos langesid C-finaali Jaapan (6.08,19) ja Horvaatia (6.12,74).

Noormeeste kvartett (Foto – Detlev Seyb/World Rowing)

C-finaalgi sõideti halva ilma pärast muudetud programmi tõttu täna õhtul. Sõidu võitis ja kokkuvõttes 13. koha sai Holland (6.08,94), järgnesid Kreeka (6.13,23), Horvaatia (6.16,69), Jaapan (6.19,06) ja Eesti (6.22,69). See resultaat andis Eestile üldarvestuses 17. koha.

„Poisid ei saanud liikuma ega näidanud sellist sõitu, nagu nägin kodus,“ rääkis järelkasvukoondiste peatreener Matti Killing.

Tulemuste ja muu võistluse infoga saab tutvuda siin.