U23 EM: Eesti eest on väljas neli paatkonda

Vahur Mäe, toimetaja   |   2. sept. 2017, 21:29

Kruszwicas Poolas startisid laupäeval, 2. septembril, esimesed U23 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlused, mis viisid teiste seas veele ka neli Eesti paatkonda.

Naiste ühepaadil sõudev narvalanna Uljana Borodatšova platseerus eelsõidus ajaga kolmandaks, tagapool Ungari ja Saksamaa sõudjatest. Kuna finaali pääses koheselt vaid sõidu võitja, jätkasid teised vahesõidus, säilitades võimaluse finaali jõuda. Paraku narvalannal teises sõidus esimese kahe sekka pääseda ei õnnestunud ning nii sõuab ta pühapäevases B finaalis, kus jagatakse kohad 7 kuni 12.

Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi esindaja Andres Nöps sõudis kergekaalu ühepaadil eelsõidus viiendale kohale ning jätkas samuti vahesõidus. Seal pidanuks poolfinaali (12 paremat) sekka kvalifitseerumiseks sõudma vähemalt kolmandaks, ent Nöps leppis Iisraeli sõudja järel viiendaga kohaga, mis jättis nad C-finaali. Seal jagatakse kohad alates 13st.

Johann Poolak, Mihhail Kuštein, Rain Harjus ja Marko Laius sõuavad Poolas paarisaeru neljapaadil. Erinevate sõudeklubide sportlaste baasilt moodustatud nelik oli eelsõidus viies ning langes vahesõitu. Seal tehti väga kena etteaste ning pääseti võitjana finaali. Teine finaalikoht jagus Ukrainale ning kõik ülejäänud langesid B finaali.

Võistlustel teeb kaasa ka Eesti kergekaalu paarisaerunelik koosseisus Kermo Randmäe, Joonatan Kama, Karl August Ruusalepp ja Ander Koppel. Kuna selles klassis osaleb vaid kolm paatkonda, peeti avapäeval niinimetatud näidissõit radade asetusele. Pühapäeval on kavas finaalsõit.