Väikeste paatide regati võitsid Raja ja Alttoa

Vahur Mäe, toimetaja   |   14. okt. 2019, 00:14

Läinud nädalavahetusel, 12.-13. oktoobrini Emajõel peetud väikeste paatide regatt lõpetas tänavuse sõudehooaja. Meeste ühepaadil võitis Allar Raja, naiste seas ei leidunud vastast Grete Alttoale.

Kahepäevase ühe- ja kahepaatide regati programm nägi avapäeval ette nelja tuhande, teisel kahe tuhande meetri läbimist. Üldise paremuse selgitamiseks kahe distantsi ajad summeeriti. Meeste ühepaadil startis üle aastate plejaad tipptegijaid, teiste seas Allar Raja ja Tõnu Endrekson, kes pidasid maha väga tasavägise duelli. Raja läks teisele päevale vastu viiesekundilise eduga Endreksoni ees, kuid mängis sellest neli kahel tuhandel maha – nii tuli üldkokkuvõttes vaid napp sekundiline võit (kahe distantsi liidetud ajad vastavalt 21.23 ja 21.24). Kolmandaks platseerus avapäeval kolmanda aja saanud Pärnu sõudekeskus Kalevi liige Johann Poolak, kes küll klassikalisel maal jäi tartlase Elar Looti järel neljandaks, kuid sellest piisas üldarvestuses poodiumile pääsemiseks (21.32). Suurtest nimedest oli viljandlane Kaspar Taimsoo neljas (21.36), tema klubikaaslane  Kaur Kuslap kaheksas (22.00) ning Andrei Jämsä 11nes (22.23).

„Kõik, kes me grupis järgmise hooaja nimel treenime, tulime Tartusse kolmenädalase treeningtsükli tipust – väsinuna. Võit teeb meele rõõmsaks, aga eks ühepaat pole minu tugevaim külg. Ilm oli väga heitlik ja tuuline – kord puhus vastu, siis küljelt ja keerutas palju. Noori ja kergeid mehi saan vaid kiita, nad tulid väga hästi toime,“ nentis vanameister Raja.

Naiste ühesel kuulus mõlemal distantsil kindel võit Pärnu Kalevi esindajale Grete Alttoale, kes läbis avadistantsi 15.39 ning lühikese maa 7.42ga (kokku 23.21). Teisena finišeeris konkurent Pärnu jõe vastaskaldalt, Liisu Mitt (15.53 ja 7.53, kokku 23.46) ning kolmandana Narva sõudja Uljana Borodatšova (15.58 ja 7.53, kokku 23.51).

Meeste paarisaeru kahepaadil võitsid Kristho Kaldmaa ja Karl-Joosep Orav SAK Tartust (14.50 ja 7.24, kokku 22.14). Teiseks jäid liidrite klubikaaslased Karl Gustav Loog ja Märt Veri (15.08 ja 7.35, kokku 22.43). Roolijata kahepaadil panid paremuse maksma Arnold Sanglepp (Pärnu sõudeklubi) ja Joosep Laos (Pärnu sõudekeskus Kalev), saades kirja 14.10 ja 7.00 (kokku 21.10). Järgnesid viljandlased Arved Rauba ning Rainer Oras (14.38 ja 7.11, kokku 21.49) ning Pärnu sõudeklubi kasvandikud Rasmus Jõesaar ja Jako Martin Merimaa (14.50 ja 7.20, kokku 22.10). Noormeeste A-klassi (17-18aastased) ühepaadil TÜ akadeemilise spordiklubi liige Mark Theodor Jalakas (14.57 ja 7.19, kokku 22.16) SAK Tartu atleedi Rein Muda (14.51 ja 7.26, kokku 22.17) ja tallinlase Uku Siim Timmuski (15.07 ja 7.21, kokku 22.28) ees. Neidude sama vanuserühma ühesel käis tihe rebimine tartlanna Rachel Kõllo ja Tallinna sõudeklubi sportlase Liisa-Marie Lääne vahel. Mäng käis sekundite peale – avapäeval sai Kõllo kirja 16.17 Lääne 16.19 vastu ning oli teisel päeval rivaalist vaid sekundiga parem (8.03). Kolmandaks platseerus Pärnu Kalevi esindaja Irena Budanova (16.30 ja 8.12, kokku 24.42). Naiste paarisaeru kahepaadil võidutsesid narvalannad Jelizaveta Petrova ja Uljana Safonova (15.42 ja 7.48, kokku 23.30). Teiseks tulid Pärnu Kalevi sõudjad Laura Kallas ja Isabel Padul (16.00 ja 7.57, kokku 23.57) ning kolmandaks Pärnu sõudeklubi paar Kreete Keersalu – Grit Lelle (16.42 ja 8.07, kokku 24.49).