World Rowing Masters Regatta pakkus Eestile 14 medalihetke

Vahur Mäe, toimetaja   |   14. sept. 2016, 10:09

Tänavune veteranide tiitlivõistlus World Rowing Masters Regatta toimus 8.-11. septembrini Kopenhaagenis Taanis. Looduskaitsealal paikneval Bagsvaerdi järvel käis edukalt võistlustules taas ka Eesti veteranide koondis, naastes seitsme kulla, kolme hõbeda ja nelja pronksiga.

2016 WorldMasters logoTavapäraselt on tiitlivõistlustele lähetatud nii Tartu kui Pärnu sõudjad. Nii ka nüüd. Eesti veteranide kõneisik, tartlane Indrek Salk, informeeris, et Eesti esindusele kujunes tänavune võistlus väga edukaks.

Esimesel päeval avasid D klassi roolijata neljapaadil 28 paatkonna konkurentsis võiduga medaliarve tartlased Indrek Salk, Urmas Hein, Tanel Kliiman ja Lauri Pind, kes muuhulgas sõitsid 1000 meetri distantsil 3.04,53ga välja ka päeva parima aja.

2016 Vet Mix D8MM erakogu
Tartlaste esindus Kopenhaagenis (foto erakogust)

Pärnulannast teenekas sõudetreener Tatjana Jaanson võistles samuti D klassis, olles 31 osaleja seas 4.09,21ga ühepaadil teine.

Avapäevale panid koos Jaansoni ja mitme Läti kolleegiga ilusa punkti Pärnu sõudjad Ulvi Lutoškin, Rita Maier ja Ingrid Võsu, sest jõudsid D klassi kaheksapaadil 21 okteti konkurentsis pjedestaali kõrgeimale astmele.

Teise päeva medalikontot täiendasid esmalt roolijata kahepaadil hõbemedali võitnud Rita Maier ja Ingrid Võsu. Seejärel oli aeg särada teenekatel kunagistel sõudetippudel Juhan Paalol ja Rein Põllustel, kes võitsid 18 kvarteti rivaliteedis koos Läti abimeestega pronksmedali G klassi roolijata neljapaadil

Kaaslasteks taas lätlannad, tõid naiste D klassi roolijata neljapaadil esikoha pärnakad Ulvi Lutoškin ja Ingrid Võsu. Kolmanda koha kindlustasid samas vanuse- ja paadiklassis tartlannad Piret Silm, Marju Hein, Sirje Rand ja Katre Pind. Päeva võtsid kullaga kokku Jaanson ja lätlanna Velga Galanska, võites koguni 65 paatkonna seas D rühma paarisaeru kahepaadil.

2016 Masters regatta foto Vineta Lupika
Ulvi Lutoškin (vasakult teine) ja Ingrid Võsu (paremalt esimene) Läti kolleegidega (Foto: Vineta Lupika)

Kolmandat päeva alustasid roolijaga neljapaadil teise kohaga tartlased Salk, Hein, Kliiman ja Pind, kes koos roolija Tea Miilbergiga tunnistasid 24 aluse seas võitjale nappi, vaid 0,67-sekundilist kaotust. Võimalik, et koondisekaaslaste napp kaotus pani naised otsustavalt tegutsema, sest nii tartlannad kui Pärnu-Läti segatiimid võtsid oma sõitudes kuldmedalid. Märkimist väärib fakt, et mõlema päeva parimad ajad kuulusid just Eesti naiste kvartettidele.

Traditsiooniliselt kuulub võistlusprogrammi finaalpäev nn mix- ehk segavõistkondadele, kus koos sõuavad nii mehed kui naised. Eesti koondislaste valikusse kuulus sedakorda kaheksapaat. D klassis võitsid 12 okteti konkurentsis ülekaaluka 5,5-sekundilise eduga eelpool nimetatud Tartu sõudeveteranid ning Tatjana Jaanson koos roolimehest pärnulanna Tea Miilbergiga.

Eesti jaoks sulgesid kolmanda koha võitmisega võistluse medaliarve Paalo, Põlluste ja Miilberg, kes jagasid G-klassi arvestuses paati Läti kolleegidega.

Indrek Salk hindas võistluste korraldust kõrgelt, ent viitas probleemidele seoses ohutusnõuete rikkumise ning võistluse aegse treeningvõimaluse nappusega.

„Korraldustöö oli igati tasemel ning ajakavast kinnipidamine toimis kui kellavärk. Küll ei jäänud me rahule turvamisega, sest mitte kunagi varem pole minu silmad näinud nii palju pooleks sõidetud paate“, märkis Salk.

Ka ei suutnud veteransportlane mõista, miks kehtisid liiga rängad piirangud treeningute korraldamisel. Nii näiteks ei lubatud vee peale minna veel isegi 30 minutit peale viimast võistlussõitu ning ka tund enne esimest starti.

Tulemused on leitavad korraldaja veebist.