OM: Jaanson, Endrekson ja Jämsä lendasid Pekingisse

Vahur Mäe, toimetaja   |   1. aug. 2008, 19:48

Mõned päevad peale neljapaadimehi ning koondise taustajõude, alustasid täna õhtuse lennuga läbi Helsinki teekonda Pekingisse ka meie kahepaadiässad, ühepaadil debüüti tegev Andrei Jämsä ning nende ühine treener Tatjana Jaanson.
ETV KLIPP
Tallinna lennujaama, kust siirduti Soome poole, oli olümpialootusi heade sõnadega teele saatma tulnud hulk fotograafe, ajakirjanikke, sponsoresindajad ning Eesti Olümpiakomitee juhtivpersoonid. Uurisin mitmel aastal järjest Eesti rahvast medalitega rõõmustanud meeste meeleolu ja mõtete kohta enne tähtsaimale võistlusele siirdumist.

Tõnu Endrekson: “Enesele seatud eesmärgid said sajaprotsendiliselt täidetud ja füüsis peaks olema kõigi aegade parimas seisukorras. Seda on kinnitanud ka mitmed koormus – ja muud testid. Kui on sportlikku õnne ja muid tippspordis oluliste faktorite kokkulangevusi, on võimalus, et täidame ka meile pandud lootusi”.

Jüri Jaanson: ”Minek on hea, tuju samuti. Hiina ootab ja seal anname endast maksimumi”.

Andrei Jämsä: ”Mäletan, et Ateena eel ja ajal ei suutnud ma korralikult magada. See tuli närvipingest ja võis olla tingitud asjaolust, et see oli minu esimene Olümpia. Nüüd olen rahulik ja ei närveeri. Pikast vigastusest taastununa soovin anda endast parima”.

Tõnu Endrekson võtab lennukisse kaasa varuaerud Tatjana Jaanson: ”Aeg meeste taset kontrollida on taas küps. Tippvorm on sel hooajal suunatud vaid Olümpiaks. Tõnu ja Jüri on vee peal üksteist hästi mõistev duo ja see võib olla tulemuse eelduseks”.

Siiski selgus meeste ja nende treeneriga vesteldes ka üht-teist murettekitavat. Nimelt on tippe vaevamas muremõtted seoses nende koduklubi –sõudeklubi ”Pärnu” – õnnetu käekäigu pärast. Probleem olevat selles, et kunagise ”Dünamo” õigusjärgne omanik- ”Põhjakotkas”, kes pole klubi hoonetesse ega inimestesse aegade jooksul sentigi investeerinud, ihub nüüd Pärnu Rääma tänava kompleksi peale hammast. ”Paistab, et ebaõiglusel pole piire. Pekingist tagasi saabudes tuleb meil tubli annus jõudu kulutada, et probleem lõpuks lahendust hakkaks saama”, teatas Endrekson. ”Niikaua kui mina Eestis olen elanud, see on kuusteist aastat, on klubi omandivaidlus õhus olnud. Oleme aastaid järjest medaleid toonud ja kui soovime, et ka edaspidi tulemusi võiks loota, tahaksime nüüd leida töörahu.”, võttis treener Jaanson teema kokku.

Jämsä ning Jaanson ja Endrekson teevad avastardi laupäeval, 9. augustil.