“Alfa” toob kohale ligi 500 sisesõudjat

Vahur Mäe, toimetaja   |   22. jaan. 2015, 21:32

Eeloleval laupäeval, 24. jaanuaril, stardib esinduslik ja ligi 500 sisesõudjat Tallinna Spordihalli toov „Alfa“. Päeva üheks põnevaimaks tõotab kujuneda tippude heitlus meeste absoluutarvestuses

Juba 1994. aastast järjepidevalt toimuvast ning nüüdseks rahvusvaheliseks kasvanud Baltimaade suurimast ala võistlusest on kujunenud hinnatud jõuproov nii noorte, veteranide kui tippude seas. Enim põnevust tõotab taas meeste konkurents, kus põhiküsimuseks on, kas kordi võitnud ning aastaid kodumaist sisesõudmist valitsenud pärnakas Tõnu Endrekson suudab senist võitudejada jätkata. Veteraniikka jõudnud olümpiahõbeda vastasteks on kogenud paarisaeru neljapaadi liige Allar Raja, kuid kindlasti saab oma sõna olema öelda tituleeritud Andrei Jämsäl ja Kaspar Taimsool.

Eestlastele hakkavad konkurentsi pakkuma Läti, Leedu ja Soome sõudjad. Meeste eelsõitude stardid on kell 13.12, 13.20 ja 13.28. Päeva naelaks kujunev finaal aga sõidetakse programmi viimase etteastena kell 18.14.

Eelsõidud stardivad kell 11 alla 15-aastaste jõukatsumistega. Finaalid saavad alguse kell 13.36. Võisteldakse nii individuaal- kui võistkondlikus arvestuses. „Alfal“ osaleb arvukalt koolide võistkondi ning mitte- ehk vabaklassisõudjaid.

Finaalsõitudesse pääseb 16 individuaalvõistlejat ning võistkondlikult 4 kvartetti.

Võistlus on pealtvaatajatele tasuta. Sündmusest teeb otseülekande Delfi TV.