Armada Cup toob veele 27 eestlast

Vahur Mäe, toimetaja   |   25. okt. 2013, 06:38

Kuigi kodumaisele sõudehooajale tõmmati nädalapäevad tagasi joon alla, ei ole veerõõmud kaugeltki veel läbi. Mainekaid piiritaguseid regatte eestlaste osalusel jagub sügiskuudesse veel mitmeid. Neist Armada Cup stardib juba eeloleval laupäeval.

armada cup logoOktoobri lõpu Armada Cup Sveitšis on rahvusvaheliselt tuntud pikamaaregatt, kust tavapäraselt võtab osa arvukalt maailma tippe. Nii näeme tänavugi stardis Tsehhi staari Ondrej Synek’it ning läbi aegade üht edukaimat sõudjat, uusmeremaallast Mahe Drysdale’i. Kohal on mullune võitja, koduvetel võistlev Nico Stahlberg.

Võistlustulle saatsid oma sportlased ka neli Eesti klubi – Viljandi Sõudeklubi, Pärnu Sõudekeskus Kalev, SAK Tartu ning Pärnu Sõudeklubi. Kõrgete lootustega läheb veele mullune 2. koha omanik viljandlane Kaspar Taimsoo. Väga head võimalused tippkonkurentsi sekkuda on ka olümpiahõbedal Tõnu Endreksonil, mitmete tiitlitega pärjatud Andrei Jämsäl ning tänavu edukalt paarisaeru neljapaadis sõudnud Allar Rajal, Kaur Kuslapil ning Sten-Erik Andersonil.

Naiste konkurentsis teevad kaasa tsehhitar Mirka Knapkova ning paljude tiitlite omanik, valgevenelanna Ekaterina Karsten. Meie naistest stardib kõrgete lootustega viimasel ajal tervisega kimpus olnud Kaisa Pajusalu.

Eesti erinevaid sõudekeskusi esindab kokku 27 sportlast.

Armada Cup sõidetakse Berni lähistel Wohlensee’l ligi 9km pikkusel trassil. Sportlased rivistatakse selliselt, et 25 paati on reas. Stardikohtade jagamisel on aluseks varasemad Armada Cup’i tulemused või osavõtt maailmameistrivõistlustelt. Distants kulgeb tehniliselt keerukal veekogul, nõudes sportlaselt taktikalise planeerimise oskusi.

Stardinimekiri

Armada course