Eesti nelik sõuab MMil vahesõidus

Vahur Mäe, toimetaja   |   4. sept. 2023, 20:28

Belgradis toimuval sõudmise MMil sai täna sõna Eesti meeste paarisaeruline neljapaat, kes jätkab võistlemist vahesõidus.

Legendaarsete 44aastase Tõnu Endreksoni (Pärnu SK) ja suvel 40 aasta juubelit tähistanud Allar Raja (Pärnu SK Kalev) kõrval istuvad Eestile läbi aegade kuulsust toonud paadis eessõudja Johann Poolak (Pärnu SK Kalev) ja Mikhail Kushteyn (Narva SK Energia).

Eesti nelik eelsõidus (Foto – Detlev Seyb/World Rowing)

Täna oli kavas kolm eelsõitu, millest hakati poolfinaliste sõeluma. Võistlusmäärustik näeb17 paadi osalusel ette, et esmalt selgitatakse igast sõidust kaks kiiremat, kes tagavad 12 parema hulka otsepääsu, teised saavad uue võimaluse vahesõidus. Teises sõidus startinud Eesti kvartett saabus Hollandi (5.59,78) ja Ukraina (6.04,57) järel finišisse kolmandana, mistõttu peab homme vahesõidus uuesti poolfinaalikoha eest pingutama hakkama.

Eestist tahapoole jäid USA (6.08,73), Rumeenia (6.09,64) ja Iirimaa (6.17,50). Esimesest eelsõidust said otse edasi Poola (6.00,17) ja Šveits (6.01,98), kolmandast Itaalia (6.01,12) ja Suurbritannia (6.03,18).

Eesti osalusel vahesõit on kavas homme Eesti aja järgi kell13.43, kuhu vastasteks tulevad Rumeenia, Saksamaa, Hiina ja Kanada. Vahesõite on kavas kaks, 12 parema sekka mahub mõlemast kolm kiiremat.

Kergekaalus meeste paarisaeruline kahepaat koosseisus Elar Loot (SAK Tartu) ja Ander Koppel (Pärnu SK Kalev) tagasid eile pääsme veerandfinaali, mis on kavas kolmapäeval kell 14.11.

Tänavune MM on eriti tähtis põhjusel, et välja jagatakse lõviosa järgmise aasta Pariisi OMi piletitest. Juba loetud päevade pärast on teada, millised on mõlemas eestlasi puudutavas paadiklassis seitse pileti pälvivat riiki.

Kogu info võistluste kohta on leitav siin.

Sõudjatele annavad MMil hoogu Team Estonia, Pärnu Linn, Synlab, Audi, Concept2, Port Artur, Freesport ja PAF.