Eesti Sõudeliit ja Audi Eesti sõlmisid pikaajalise sponsorlepingu

Vahur Mäe, toimetaja   |   11. mai 2022, 11:15

Alates tänavu maikuust on sõudeliidu suurtoetajaks Audi Eesti: 2024. aasta Pariisi olümpiamängude lõpuni kehtiv sponsorleping annab eri paadi- ja vanuseklasside sõudjatele suursündmuseks ettevalmistamisel täiendava kindlustunde.

Mai alguses anti Tallinnas alaliidu kasutusse Audi e-tron, mida esiti hakkab kasutama koondise peatreener Veikko Sinisalo. Audi Eesti tegevjuht Peeter Tiitson usub, et toetus võimaldab sõudeliidul oma tegevusi lihtsamini planeerida, luues eeldused olümpiamängudel edu saavutamiseks.

„Oleme toetusi üritanud alati suunata eestlastele hingelähedastele spordialadele. Juba 24 aastat oleme abistanud kergejõustiklasi, praegu Magnus Kirti ja kümnevõistlejat Risto Lillemetsa,“ rõõmustas Tiitson sõudjatega koostöö alustamise üle, kelle sõnul tundus loogilisena, et tänavusest võetakse üks spordiala enda tiiva alla lisaks.

Sõudeliidu president Mihkel Mardna ja Audi Eesti juhatuse liige Peeter Tiitson sponsorlepingut allkirjastamas (FOTO: Audi Eesti)

Audi esindaja Eestis peab märkimisväärseks, et esmakordselt toetatakse partnerit elektrimootoriga autoga.

„ Audi e-tron on tänavu enimmüüdud elektriauto Eestis ja sõudeliiduga toetamise üle aru pidades tundus see, end suurepäraselt tõestanud mudel parima valikuna,“ rääkis Tiitson, tänades kõiki teisigi sõudmise toetajaid ja soovides neile järgnevateks aastateks edu.

Sõudeliidu presidendi Mihkel Mardna hinnangul on koostöö Audi Eestiga ühiste väärtuste jagamise osa.

„Audi Eesti on juba aastaid tuntud sporti armastava ja toetava ettevõttena, olles oma valdkonnas tippkvaliteedile ja tulemustele pühendunud uuendusmeelne partner,“ sõnas Mardna, kelle sõnutsi haakuvad need väärtused sõudespordigagi, mis on läbi aastate olnud üks enim kuulsust toonud rahvuslik spordiala.

„Kogemustele, uuendusmeelsusele ja kvaliteedile tuginedes jätkame üheskoos traditsioone, et saaksime tulevastel tiitlivõistlustel Eestile väärikaid kohti tuua ja seeläbi üheskoos rõõmustada,“ ütles sõudejuht.

Peatreener Sinisalo uue sõiduvahendi e-troni roolis

Järgmine suur sõudmise jõuproov – MM – toimub Tšehhis 18.-25. septembrini, järgmisel aastal on suurvõistlus Serbias ning seejärel on juba olümpiamängude aasta.