Eesti sõudenelik asub pühapäeval olümpiapääset jahtima

Vahur Mäe, toimetaja   |   18. mai 2024, 18:43

Homme asub Eesti paarisaeruline neljapaat Šveitsis Luzernis olümpiapiletit jahtima ja peab õnnestumiseks vähemalt teiseks platseeruma.

Mikhail Kushteyn (Narva SK Energia), Allar Raja (Pärnu SK Kalev), Tõnu Endrekson (Pärnu SK) ja Johann Poolak (Pärnu SK Kalev) tegid viimased ettevalmistused Pärnus, kogudes teravust, et olla valmis hooaja tähtsaimaks stardiks: Rotsee järvel saab olümpiamängude kvalifikatsiooniregatil peagi selgeks, kas Eesti nelik on nende seas, kelle tasuks on üks kahest olümpiakohast.

Vaade Rotsee järvele (Foto: Uku Siim Timmusk)

Esmalt alustatakse eelsõitudega, mis on Eesti aja järgi kavas kell 13.53 ja 13.59. Eesti kvartett asub starti teises sõidus, vastasteks Hiina, Hispaania, Prantsusmaa ja Austraalia. Esimeses sõidus lähevad veele Norra, USA, Ukraina, Tšehhi ja Uus-Meremaa.

Võistlussüsteemi kohaselt pääsevad kaks kiireimat mõlemast sõidust otse finaali ja teised saavad uue võimaluse vahesõidus, kust veel kaks edasi pääsevad.

Juhul, kui Eesti esineb finaali vääriliselt, algab jaht Pariisi pääsemise nimel teisipäeval, 21. mail Eesti aja järgi kell 13.31.

Olümpiapilet on juba taskus mullu MMil seitsme sekka sõudnud tiimidel: Holland, Itaalia, Poola, Suurbritannia, Šveits, Saksamaa ja Rumeenia. Eesti oli toona Rumeenia järel esimene, kes pääsmeta jäi.

Kuidas saab regatti jälgida?

  1. Kommenteeritud audioülekanne tehakse kõikidest sõitudest. Otselink ülekandele on siin.
  2. Finaalidest toodetakse 21. mail inglise keeles otseülekanne, mida ekspertidena kommenteerivad Sarah Cook ja Gevvie Stone.
  3. Eesti paatkonna arengutel hoiab silma peal sõudeliit veebilehe ja Facebooki lehe kaudu.

Kogu info regati kohta on leitav siin.