1

Eesti sõudeveteranid naasid mainekalt regatilt trofeedega

Möödunud nädalavahetusel toimus Prantsusmaal Libourne’is rahvusvaheline veteranide sõuderegatt, kust võttis osa ka viieliikmeline eestlaste esindus.

Bordeaux’ lähistel asuv Libourne võõrustas World Rowing Masters Regatta rames 3200 seeniorsõudjat paljudelt kontinentidelt, kes võtsid eri paadi- ja eaklassides mõõtu 622 sõidus. Iga sõidu võitjat premeeriti kuldmedaliga.

Marju Hein (vasakult kolmas) koos lätlannadega

Eesti esinduse nimel kõnelenud tartlase Urmas Heina sõnutsi kuulusid lisaks talle sinimustvalgete delegatsiooni Emajõe linna atleedid Tanel Kliiman ja Marju Hein (mõlemad SAK Tartu) ning pärnakad Rein Põlluste ja Ingrid Võsu (mõlemad SK Pärnu).

Võsu (paremal) Läti sõudjatega neljapaadist

„Võsu võitis koos lätlannadega F-klassi kaheksa- ja Marju Hein niisamuti lõunanaabrite osalusel roolijata neljapaadil,“ rääkis Hein, kelle sõnutsi läks hästi temal ja Kliimanilgi, sest võidukad oldi E- ja D-klassi roolijata kahepaadil.

Võsu (vasakult esimene) lätlannadega kaheksapaadist

Isegi Tartus sõuderegatte korraldava Heina hinnangul oli jõuproov kõrgetasemeline. „Võistlusareen oli nii suureks mõõduvõtuks väga sobiv ja prantslased said korraldamisega suurepäraselt hakkama,“ märkis spordiseenior.

Hein (vasakul) ja Kliiman peale võidukat sõitu

Järgmisel aastal kogunevad veteranid esmakordselt Lõuna-Aafrika Vabariigis Tshwanes, kus on kavas samalaadne regatt. Eesti asjaosalised peavad tõenäoliseks, et kohalike sõudeveteranide peamiseks jõuprooviks järgmisel aastal on peale jaanipäeva Tamperes toimuvad Euroopa veteranide mängud.

Libourne’i regati info ja tulemustega saab tutvuda siin.