Eestlased asuvad MMil võistlustulle, et muu hulgas olümpiapiletid lunastada

Vahur Mäe, toimetaja   |   2. sept. 2023, 12:34

Homme algavad Belgradis maailmameistrivõistlused sõudmises, mis on eriti olulised selgi põhjusel, et välja mängitakse lõviosa järgmise aasta Pariisi OMi pääsmetest.

Serbia pealinna Ada Ciganlija nimelisel kanalil toimuvatel tiitlivõistlustel esindab sõudeliidu juhatuse otsusel Eestit kaks paatkonda: paarisaeruline nelja- ja kergekaalu paarisaeruline kahepaat. Ehkki Tõnu Endrekson (Pärnu SK) ja Allar Raja (Pärnu SK Kalev) on juba mõnda aega märkinud, et plaanivad suurest sõudmisest pensionile minna, andsid nad sõnumi, et kui koondis vajab abi, ollakse riigi nimel jätkuvalt valmis panustama. Nii on vanameistrid koos eessõudja Johann Poolaku (Pärnu SK Kalev) ja Mikhail Kushteyniga (Narva SK Energia) taas jõud ühendanud, et kõige kõrgemate eesmärkide nimel võistlustulle minna.

Võistluspaik startide eel (Foto – Robert Väli)

Ühtekokku lubatakse olümpiaveele üheksa riigi kvartetid, millest seitse selguvad juba loetud päevade pärast. Selleks tuleb võita vähemalt B-finaal. Tänavu kohast ilmajääjad saavad teise šansigi, sest järgmisel aastal läheb spetsiaalsel kvalifikatsiooniregatil jaotamisele veel kaks kohta.

Nelikuid on MMil üles antud 17, sõitude koosseisud selguvad täna õhtupoolikul.

Kergekaalulisel paarisaeru kahepaadil stardivad Elar Loot (SAK Tartu) ja Ander Koppel (Pärnu SK Kalev), kes on paadis kohad vahetanud, sest nüüd dikteerib eessõudjana tempot Koppel. Ülitihedas konkurentsis läheb pühapäeval veele koguni 27 paatkonda. Ka selles paadiklassis antakse MMil seitse olümpiapiletit ning need, kes koheselt ei õnnestu, saavad uue võimaluse järgmise aasta eriregatil.

Koondise peatreeneri Veikko Sinisalo hinnangul on treeningud olnud kvaliteetsed, mehed terved ja tahtmist täis.

„Meil on kõik hästi ja ettevalmistusplaan täidetud,“ rääkis laupäevase treeningu eel Sinisalo.

Lisaks tiimide juhendajale on võistluspaigas sportlastele toeks füsioterapeut Helena Saar ja võistkonna mänedžer, sõudeliidu peasekretär Robert Väli.

Kogu info võistluste kohta on leitav siin.

Sõudjatele annavad MMil hoogu Team Estonia, Pärnu Linn, Synlab, Audi, Concept2, Port Artur, Freesport ja PAF