EM Poznanis: kahepaat minetas teises sõidus sära ja konkureerib pääsu eest C finaali

Vahur Mäe, toimetaja   |   29. mai 2015, 20:45

Foto: Fred Killing

Poznanis on käimas Euroopa meistrivõistlused. Reedel olid kavas eel- ja vahesõidud. Napilt avaringis poolfinaalist välja jäänud, kuid suurepärase esitluse teinud kahepaat läbis keerulise vahesõidu, jäädes seal aga parimatest kaugele.

2015 ERCh Poznan logoHommikuses eelsõidus ülinapilt, vaid mõne sajandikuga, bulgaarlastele alla jäänud ning vahesõitu sattunud paarisaeru kahepaadi tandem Andrei Jämsä – Kaur Kuslap jäid päeva teises sõidus hätta ega suutnud enamat 6. kohast. Nii sõuavad mehed hoopis C/D poolfinaalis, mis tähendab maksimaalselt kohta C finaalis ning kui see võidetakse, siis  üldkokkuvõttes 13. positsiooni.

Mitte miski ei ennustanud, et eelringis tippudega sammu pidanud ning võrdväärset klassi näidanud eestlased vahesõidust edasi ei pääse. Treener Matti Killing tunnistas, et eelsõit kurnas paari liialt ära ning taastumisega ei läinud loodetult ladusalt. Siiski nägi Killing lootusekiirt, sest eelsõidu põhjal kogetu oli vägagi meeldiv.

2015 EM Poznan eelsõit 2x Jämsä Kuslap
Jämsä ja Kuslap EM-i avapäeval

„See oli sõit,  mis võiks lubada meil Rio olümpiapääsme eest võidelda. Praegu oleme olnud ühe sõidu mehed ja ebastabiilsed“, resümeeris juhendaja.

Jämsä-Kuslapi osalusel toimunud vahesõidu võitis ajaga 6.31,25 Läti Taani (6.31,28) ees. Need kaks võistkonda liikusid ka 12 parema sekka poolfinaali. 6.46,12ga finišeerunud Eestit edestasid ka Iisrael (6.35,70), Hispaania (6.41,70) ja Austria (6.43,83).

Teisest vahesõidust jõudsid poolfinaali Ungari (6.30,53) ja Leedu (6.32,47). C/D poolfinaalid sõidetakse laupäeva hommikul. Eesti paar osaleb neist esimeses, vastasteks Sloveenia, Iisrael ja Valgevene. Mõlemast sõidust 3 kiiremat liiguvad C finaali, teised langevad nõrgimasse – D finaali.

Reedel üllatuslikult tagasihoidlikult võistlemist alustanud ning eelsõidus 5. kohal platseerunud paarisaeru neljapaat stardib laupäeval kell 12.25 algavas vahesõidus, rivaalideks Prantsusmaa, Saksamaa, Ukraina ja Tsehhi. Finaali pääsemiseks tuleb teha tänavuse hooaja parim sõit, sest edasi pääseb kaks paremat, ent vastasteks on Vana Maailma parimad sõudemaad.

2015 EM Poznan 4x eelsõit Fred Killing
Neljapaat 5- koha taganud EM-i eelsõidus

Matti Killing hindas eelsõitu kriitiliselt, pidades seda ebatäpseks ning problemaatiliseks. Siiski olla õhtune treening sisendanud optimismi ning sealt saadud tunnetus püütakse homsesse vahesõitu üle kanda.

„Teades, et ka vastased pole hetkel oma parimat veel mängu pannud, oli meie neliku tänane sõit nukker. Vabadust paadis polnud ja surusime aluse liialt kinni. Õhtuse trenni pilt oli palju parem, sest proovisime 36-se minutitempoga distantsisõitu ja tundus hea olevat“, kirjeldas Killing.