EM Racices: neljapaat jätkab võistlemist vahesõidus

Vahur Mäe, toimetaja   |   26. mai 2017, 14:40

Tsehhis Racices toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel on läbinud eelsõidu ka Eesti meeste paarisaeru neljapaat. Nelik jätkab finaalikoha taotlemist laupäeval vahesõidus.

Neljapaat koosseisus Kaspar Taimsoo, Geir Suursild, Sten-Erik Anderson ja Kaur Kusalp startisid teises eelsõidus, kus nende vastasteks olid Tsehhi, Saksamaa, Norra, Suurbritannia ja Poola. Eesti algus oli rahulik ning sõit pigem ühtlane. Kui liidrid jõudsid kiirendada, jätkas meie nelik stabiilses tempos, kogudes järjest kaotussekundeid. Lõpuveerandil kiirendasid jõuliselt Poola, Norra ja Suurbritannia, suurendades edumaad tagumiste ees veelgi. Lõpu 500 meetriks eestlastel jaksu enam ei jätkunud ning meeskond finišeerus ajaga 6.09,36 viiendana. Sõidu võitjana liikus otse finaali kahekordse olümpiavõitja Olaf Tuftega tugevdatud Norra (5.53,15), järgnesid Suurbritannia (5.55,04), Poola (5.56,62) ja Saksamaa (6.00,08). Eestist tahapoole jäi koduvetel võistlev Tsehhi kvartett (6.16,86). Esimesest eelsõidust tagas finaalikoha Leedu (5.51,03).

2017 EM M4x eelsõidus (foto Fred Killing)

Paatkonna juhendaja Matti Killing arvas, et võrreldes Tsehhiga on areng toimunud, ent tehnika on liiga ebaühtlane. „Kas oleme meie tsehhidel eest läinud ja arenenud või on nemad nõrgemaks jäänud, seda ei oska öelda. Tehniline pool jätab soovida. Vahesõidus tuleb minna täispangale ning kui meestel on mõtteid hooaega ühiselt jätkata, peavad nad end nüüd tõestama“, avaldas Killing.

Vahesõidud on kavas laupäeval algusega kell 13.38 ja 13.44. Eesti stardib teises vahesõidus 5. rajalt, vastasteks Tsehhi, Ukraina, Suurbritannia ja Itaalia. Esimeses sõidus lähevad veele Rumeenia, Saksamaa, Holland, Poola ja Venemaa. Pühapäevasesse finaali tagavad kohad kummagi sõidu kaks esimest.

Hommikuses programmis käisid paarisaeru kahepaadil võistlemas Allar Raja ja Tõnu Endrekson. Pärnakad pääsesid otse laupäeval sõidetavasse poolfinaali. Võistlused Racices kulmineeruvad finaalidega eeloleval pühapäeval. Seejärel hakkab selguma ka Eesti koondise saatus – kes ja millistes paatides edasist hooaega jätkab ning maailmameistrivõistlusteks valmistuma saab asuda.


Uudise foto: Eesti neljapaat eelsõidus (foto: Fred Killing)