Emajõe karikas avab Eestis võistlushooaja

Vahur Mäe, toimetaja   |   26. apr. 2019, 11:12

Eeloleval laupäeval, 27. aprillil stardib Tartus Emajõe karikavõistlustega kohalik sõudehooaeg, tuues starti peamiselt riigi noorteparemiku. Täiskasvanud valmistuvad koondise katsevõistlusteks, mistõttu võistlusel ei osale.

Emajõe karikas on traditsiooniline kahepäevane hooaja avavõistlus, kus selgitatakse nii individuaalsed kui ka võistkondlikud karikavõitjad. Esimesel päeval on kavas 4000, teisel 2000 meetrit. Üldparemuse selgitamiseks kahe päeva ajad summeeritakse ning nende resultaatide alusel jagatakse kohapunkte.

Avatud on seitse väikepaatidele mõeldud võistlusklassi, kus ühtekokku teeb kaasa 118 atleeti Eesti erinevatest sõudeklubidest. Peamiselt tulevad starti noorsõudjad, kelle jaoks jõuproov tähendab samas üht olulist katsevõistlust koondisse pääsemise nimel. Enim võistlejaid, 21 on 17-18aastaste poiste ühepaadil. Arvukalt on osalejaid meeste ühe- (19) ning tüdrukute A ühepaadilgi (13). Laupäeval stardivad sõidud kell 14, pühapäeval on algus kavandatud kella 11 peale. Lisaks noortele teevad kaasa veteranid ning mitmed amatöörsõudjad.

Võistluste köögipoolel mitmed muudatused ja uuendused

Varasemate aastatega võrreldes tehakse kevadisel klassikul mitmeid tehnilisi muudatusi. Sõudeliidu peasekretäri Robert Väli sõnul otsustati finišijoon tavapärasega võrreldes 200 meetri võrra ülesvoolu nihutada. “Põhjus peitub ohutustaseme tõstmises, kuna vana finišipaik asus vahetult sildumisala kõrval, kus toimetasid finišeerunud ajal, mil võistlus alles käis,” selgitas Väli vangerduse tagamaid.  Sõudeliidu juht nimetas muudatustena ka ajavõtuteenistuse teisele poole jõge kolimist, mis tagab kohtunikele parema nähtavuse ning uue ajavõtusüsteemi juurutamise, mis võimaldab reaalajas tulemuste nägemist.

“Täiendavalt paigutame distantsile lisakohtunikke, kes hakkavad jälgima, et kiiremad ette jäävatest aeglasematest sõudjatest stressivabamalt mööduda saaksid. Samuti rakendame selgi võistlusel tööle kontrollikomisjoni, kelle ülesandeks on veenduda, et kõik veele siirduvad alused vastaksid nõuetele – nende jalatoed oleks fikseeritud, veeväljalaskeavad suletud jne,” loetles Väli põhjusi, miks lisameetmeid rakendama asutakse.

Kogu info karikavõistluste kohta on leitav siit.

Täiskasvanud Emajõel veele ei tule, kuna valmistuvad mai alguses Viljandis toimuvateks koondise katsevõistlusteks.