Emajõe maratonil valitses treeneri-õpilase tandem Lipintsov-Lääne

Vahur Mäe, toimetaja   |   15. sept. 2019, 15:36

Laupäeval, 14. septembril toimunud kondiaurul liikuvate veesõidukite Emajõe maratoni pikal distantsil võidutsesid sõudjad Aleksei Lipintsov ja Liisa-Marie Lääne.

37. korda toimunud inimjõul liikuvate veesõidukite suvise pikamaasõidusündmuse eri distantsidest tohtisid osa võtta nii akadeemilised alused kui rahvapaadidki. Viimastel aastatel on starti tulijaid SUP-idel ehk püstijala aerulaudadelgi. Distantsivalikus oli klassikaliselt kolm võimalust: põhidistantsina 56 km Emajõe Võrtsjärve suudmest, poolmaratoniks 37 km Rekult ning lühima maana 18 km Kärevere maanteesilla juurest. Tavapäraselt on kiireimat minekut arendanud akadeemilised sõudepaadid. Nii nüüdki. Pikal distantsil kordas mullust edu Tallinna sõudetreener Aleksei Lipintsov, kulutades ühepaadil vahemaa läbimisele 3 tundi, 58 minutit ja 39,1 sekundit. Järgnesid võidumehe õpilane Tallinna sõudeklubist, Liisa-Marie Lääne (4.16.49,6) ning samuti akadeemilisel ühesel maratoni läbinud Kristo Kross (4.20.23,4).

Pika distantsi võitja liidrina poolel maal Rekul (Emajõe maratoni Facebook)

„Minul ilmaga vedas, sest lõpetasin enne tuult ja tormi. Maratoni muutis keeruliseks väga madal veetase, mis sundis sageli tublisti hoogu pidurdama,“ rääkis võidumees Lipintsov. Tallinlase sõnul polnud harvad olukorrad, mil aerud ja paat takerdusid kalameeste püügivahenditesse ning jälle kadus minuteid. „Stardiski läks aega, kuna jäin kaheks ja pooleks minutiks aeglasemate sõidukite järel karpi.“

Lipintsov kiitis üldarvestuses teisena lõpetanud hoolealust Läänetki. „Liisa-Marie soovis mitmel varasemalgi aastal startida, aga ikka tulid mingid asjad vahele. Nüüd julgustasin ja kohe pikka ette võtma. Kiidan tütarlast, sest ta jagas jõu ühtlaselt ja kestis väga hästi.“

Poolmaratoni distantsi valitses samuti sõudja: tartlanna Karme Alnek läbis vahemaa ajaga 2.52.58,1. Järgnesid Sigrid Leetsi (2.55.51,9) ning Koit Põder (2.55.58,3) ühesüstadel. Lühikese maa parim oli SUP-lauaga distantsi läbinud Imre Heero (2.18.23). Teiseks platseerus ühesüstal Ergi Prommik (2.26.38,3) ning kolmandaks kahesüstapaar Jaak Prommik-Arieta Leis (2.26.43,5).

Jõuproovi üks korraldajaist, sõudmise ja aerutamise klubi Tartu eestvedaja Rait Merisaare sõnul käis veel 91 paati 137 atleediga. “Mulle teada olevalt on selline osalejate arv rekordiline. Kui üldse, siis sama populaarne võis maraton olla 15-20 aastat tagasi,” arvas Merisaar.

Võistluste tulemused on näha siin.