Endrekson alistas Alfal Šurmei

Vahur Mäe, toimetaja   |   26. jaan. 2020, 11:18

Sõudevõistluse Alfa meeste võistlusklassi põnevas finaalis pani Tõnu Endrekson paremuse maksma kohe distantsi algusest ja võitis tulemusega 2:45,1.

Laupäeval, 25. jaanuaril Tallinna spordihallis peetud Baltimaade suurimast sisesõudevõistlusest võttis osa Eesti ja lähiriikide paremik. Tõnu Endrekson kindlustas põnevas finaalsõidus endale 11. võidutrofee.

„Võtsin riski ja läksin kohe stardist täispangale, minu üllatuseks ei jõudnud teised lõpus järgi,“ nentis pärnakas.

Endreksoni ajasid taga Allar Raja, Valgevene legend Pavel Šurmei ning väga tugev harrastajast sisesõudja Rainar Piik. Kõik kolm lõpetasid ühe ajaga – 2:46,5. See tähendab, et võistluste 27-aastases ajaloos anti esmakordselt välja kolm teist kohta. Nii Šurmei kui Piik stardivad kahe nädala pärast Pariisis sisesõudmise MMil, kuhu Eestist sõidab veel mitmeid sportlasi, kes oma vanuseklassides maailma parimatega erinevatel distantsidel jõudu katsuvad.


Pavel Šurmei, Allar Raja, Tõnu Endrekson (seisavad) ja Rainar Piik medalitseremoonial (foto: Agnes Pajur)

Sündis ka kaks uut Alfa rekordit. Kuni 19-aastaste noormeeste hulgas võidutses Leo Muiste Viljandist. Ta läbis 1000 meetrit ajaga 2:48,6, mis on tervelt sekundi võrra parem Alvar Räägeli poolt aastal 2004 sõidetud rekordajast. Meeste finaalis oleks Muiste sama ajaga olnud kuues. Meeste kergekaalu võistlusklassis uuendas viljandlane Kermo Randmäe endale kuuluvat Alfa rekordit. Tema uus tipptulemus on 2:58,6. Naistest oli tänavu kiireim Grete Alttoa ajaga 3:18,2. Talle järgnesid Liisu Mitt ja Kadri Vilbaste.

Üritusel lõi veteranide klassis kaasa ka legendaarne Jüri Jaanson, avaldades nii tunnustust Endreksonile sõudekarjääri viimase aasta puhul. Jaanson võitles välja 50-aastaste vanuserühma hõbemedali ning tõdedes, et pole sellist pingutust ammu tundnud.

Alfa toimus juba 27. korda. 7.märtsil selguvad Narvas sisesõudmise Eesti meistrid 2000 meetri distantsil. Samas võetakse kokku neljast etapist koosnev sõudeliidu koordineeritav sisesõudesari.

Tulemused

Video (järelvaadatav alates kell 13.15)