Endrekson-Gulov tagasid olümpiaveel edasipääsu

Vahur Mäe, toimetaja   |   14. aug. 2004, 14:24

Ateena_2004_logoNii nagu Jüri Jaanson oli raskusteta võitnud oma eelsõidu ja taganud edasipääsu poolfinaali, võitlesid koha poolfinaalis välja ka paarisaeru kahepaadi mehed Tõnu Endrekson ja Leonid Gulov.

Endrekson ja Gulov startisid viimases ehk kolmandas eelsõidus, vastateks Sydney olümpiavõitjad, sloveenlased Luka Spik-Iztok Cop, Norra duett Nils-Torlov Simonsen-Morten Adamsen ning Leedu koosseis. Spik ja Cop tegid stardist teistega kohe selge vahe sisse, jättes teisele-kolmandale kohale konkureerima meie poisid ja norralased. Viimasel 500 meetril tegid norralased vahespurdi ja lõpetasid Copi-Spiki järel teisena. Endrekson-Gulov leppisid küll kolmanda kohaga, kuid see oli ka viimane koht, mis tagas otse edasipääsu ja nii ei pea nemadki sarnaselt Jaansoniga kulutama end liigselt vahesõidus.
1.Sloveenia 6.45,26 2.Norra 6.49,90 3.Eesti 6.58,80
Tõnu Endreksoni sõnul oli tal probleeme Concept firma aerudega ning see mõjutas ka tulemust Norra koosseisu suhtes. Küll oli ta aga rahulolev, et tee poolfinaali sai kindlalt sillutatud. Esimesest eelsõidust läksid edasi tuntud prantslased Sebastien Vieilledant-Adrien Hardy (6.45,76), tšehhid Milan juunior Dolecek-Ondrej Synek (6.50,67) ja Austraalia duo Brendan Long-Peter Hardcastle (6.52,34). 

Üllatuslikult jäeti kolme hulgast välja väga tugevad sakslased Bertram ja Schreiber, kes nüüd vahesõidus oma õnne peavad otsima. Teine sõit näitas Itaalia meeste Rossano Galtarossa-Alessio Sartori ülemvõimu (6.40,82). Neile järgnesid inglased Matthew Wells ja Matthew Landridge (6.48,13) ning USA koondislased Henry Nuzum ja Aquil Abdullah (6.52,34).

Endrekson-Gulov sõidavad poolfinaalis 18.augustil.

TULEMUSED