Endrekson sai uue paadi omanikuks

Vahur Mäe, toimetaja   |   15. juuli 2010, 00:00
Täna saabus hetk, mil Eesti Sõudeliidu, Pärnu linna, Port Arturi, Pärnu Postimehe ja Pärnu Sõudeklubi ühise kampaania „Kõik ühte paati“ raames anti olümpiahõbedale Tõnu Endreksonile üle tuliuus Empacheri ühepaat, millega sõudeässalt oodatakse 2012. aasta Londoni olümpiamängudelt silmapaistvat tulemust.
Pärnu Sõudeklubis toimunud suveüritusele olid kogunenud kõik lepingupartnerid: Pärnu linna esindajana abilinnapea Romek Kosenkranius, Eesti Sõudeliidu viitsepresident Mihkel Klementsov, Port Arturi omanik Viljo Vetik, Pärnu Sõudeklubi president Toomas Rapp ning Pärnu Postimehe sporditoimetuse juht Enn Hallik. Pealtvaatajaid ja lepingupartnereid tervitas puhkplilliansambel „Õnn tuli õuele“.

Lepingu osapooled: Viljo Vetik (vasakult), Tõnu Endrekson, Mihkel Klementsov, Toomas Rapp, Romek Kosenkranius, Enn Hallik     Foto: SigridVaido-Absalon
„Kõik ühte paati“ kampaania raames annetas iga vähemalt saja kroonise ostu teinud Port Arturi klient väikese osa paadifondi. Sellele lisandusid Eesti Sõudeliidu kontole tehtud annetused ning Pärnu linna toetus. Suve alguspäevil kuulutati välja ka paadi disainikonkurss, mille võitis Pärnus Rääma kandis üles kasvand Siim Soodla tööga „Catch Me If You Can“ ja mida võib nüüd Endreksoni uuel paadil näha.
„Tulevane võidutöö sündis hetkega peale seda, kui olin konkursist lugenud. Inspireeritud on see Pärnu kollasest rannaliivast ja mul on äärmiselt hea meel, et Tõnu kujundusega rahul on“, märkis Siim Soodla tänasel paaditseremoonial.
Lisaks loositi kõigi Port Arturis ostu sooritanute ja loosikupongi täitnute vahel välja eksklusiivne fännireis Londoni olümpiamängudele. Õnnelikuks võitjaks osutus Ulvi Kostabi, kes saab nüüd ühe Endreksoni paadifondi annetanuna juba mõne aja pärast lähemalt näha, kas tema toetusest on olnud kasu.
Paat lasti testimiseks vette
Peale ametlikku osa katsetas Endrekson sõudeklubi ees kohe ka uut, üle saja tuhande krooni maksnud, võistluspaati, jäädes tulemusega väga rahule.

Esimene katse uue paadiga                                            Foto: SigridVaido-Absalon
„Olen ka varem sama mudeliga sõudnud, kuid see paat siin on just minu mõõtudele spetsiaalselt valmistatud, mistõttu ei saa varustuse taha midagi jääda“, oli sportlane rõõmus ja lubas esimese tõsise treeningu ette võtta juba homme.
„Tänan kõiki, kes paadiostule õla alla panid ja loodan, et nad ei pea minus pettuma. Minu suur siht Londoni olümpial on ühepaadil edukas esinemine ning usun, et tänavune kesisem hooaeg pöidlahoidjate ridu kahandanud pole“, lisas Endrekson.
Mis saab aga tänavusest hooajast edasi, pole veel kindel. Peale ebaõnnestunud paarisaeru kahepaadi starte koos Andrei Jämsäga on õhus mitmed küsimärgid. Välistatud pole ei paarisaeru neljapaat ega kaheksapaat. Viimati sõudis Endrekson tõsisemalt kuninglikus kahekspaadis 2004. aastal, mil saavutas üliõpilaste maailmameistrivõistlustel pronksmedali.