EOK kuulutas välja spordiaasta parimate valimise

Vahur Mäe, toimetaja   |   3. dets. 2011, 10:45

Alates reedest saavad kõik spordisõbrad osaleda Eesti 2011. aasta sportlaste, võistkonna ja treeneri valimisel, teatab konkurssi korraldav Eesti Olümpiakomitee.

Aasta_parimate_sportlaste_valimine_2011Nii nagu alati, selguvad parimad rahvahääletuse, spordiajakiranike ning spordialaliitude häälte põhjal. Spordisõbrad saavad oma valikud teha Eesti Olümpiakomitee kodulehel www.eok.ee kuni 20. detsembrini.

Parimad kuulutatakse välja 27. detsembril Nokia Kontserdimajas toimuval galaõhtul „Spordiaasta Tähed 2011“. Traditsioon valida spordiaasta edukamad ulatub 1933. aastasse, mil parimaks valiti kaugushüppaja Nikolai Küttis.

Järjepidev aasta parimate valimine on toimunud aga aastast 1955. Aegapidi on kategooriaid juurde tulnud – nii valitakse alates 1967. aastast eraldi mees-ja naissportlast, 1969. aastast parimat võistkonda ning 1988. aastast ka treenerit.

Eelmisel spordiaastal saatis edu Vancouveri OM-hõbedat, murdmaasuusatajat Kristina Smigun-Vähit, vehklemise maailmameistrit Nikolai Novosjolovit, Eesti võrkpalli koondmeeskonda ning seda juhendavat Avo Keelt.

Tänavuste valimiste taustal on tavapäraselt suurde pilti jõudnud ka Eesti sõudmine – märkimist väärib meie paarisaeru neljapaadi koosseisu Taimsoo, Endrekson, Raja ja Jämsä Euroopa meistrivõistluste hõbe ning Kaisa Pajusalu alla 23. aastaste maailmameistrivõistluste pronksmedal ühepaadil. Treenerite konkursile on tõstatatud Matti Killingu kandidatuur.

Valimiseks sisene siia!