EMT sari: esimesel etapil võidutsesid Endrekson ja Pajusalu

Vahur Mäe, toimetaja   |   27. nov. 2011, 12:42

Laupäeval startis Väike-Maarjas peetud etapiga Eesti Sõudeliidu suursponsori EMT egiidi all toimuv sisesõudmise sari, millest sai osa kogu vabariigi paremik.

emt_logo_2011Lõpuprotokoll; videokokkuvõte meeste finaalist (Aleksei Lipintsovi video)

Esimesel etapil oli kavas ülimat vastupidavust nõudev 6000 meetrit, mis lõppkokkuvõttes venitas sportlaste tasemevahed üsna suureks. Meeste võitjas ei tekkinud kahtlust. Selleks tuli oodatult vahetult enne võistlust Horvaatia lõunalaagrist naasnud pärnakas Tõnu Endrekson, kel kulus võistlusmaa läbimiseks 18.50,1.

2011_EMT_sari_Vike-Maarja_etapi_M_esikolmik
Meeste absoluutklass: Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo.

Võitjale järgnesid Allar Raja 18.54,3ga ning Kaspar Taimsoo 19.10,3ga. Esikolmikut ühendab soov järgmisel hooajal koos Väike-Maarjas 19.14,9ga neljandaks jäänud Andrei Jämsäga paarisaeru neljapaadil Londoni olümpiamängudele pürgida ja seetõttu andis ergomeetrivõistlus olulise indikatsiooni sportlaste võimetest – kui Endrekson ja Raja on näidanud rahvusvahelise klassi aegu, siis Taimsoo ja Jämsä peavad tasemevahe ühtlustamiseks kõvasti vaeva nägema.

Pajusalul Eestis rivaale pole

Naiste võistluse ülivõimas liider oli pärnulanna Kaisa Pajusalu, kulutades distantsile aega 21.30,1. Londoni olümpiale pürgiv treenerite Lutoskinite hoolealusele kodupinnal konkurente pole – teisena lõpetanud Merle Hanson läbis distantsi 23.21,3ga, poodiumi kolmandale astmele jõudnud Miina Kask 23.27,5ga.

2011_EMT_sari_Vike-Maarja_etapi_N_esikolmik
Naiste esikolmik: Merle Hanson, Kaisa Pajusalu, Miina Kask.

Vanimate meesveteranide konkurentsis, see tähendab eakamate kui 60.aastaste seas, näitas 23.35,9ga võidutulemust tallinlane Toivo Zoova. Järgnesid ajaga 27.28,9 Anatoli Männi ning Väino Stoltsen tulemusega 27.30,5.

45 kuni 59. aastaste meeste esikoha võitis resultaadiga 20.30,4 Ants Einsalu. Teise koha kindlustas endale Madis Lõhmus 21.34,3ga, kolmas oli Aivar Vaus 22.09,7ga.

Kõige nooremate meesveteranide ehk 27.-44.aastaste võistluse võitis ajaga 20.43,9 Aivar Jürgenson. Talle järgnesid Jüri Ellen (21.55,2) ning Priit Vare (22.12,4).

Üha suuremat populaarsust on kogumas konkureerimine mittesõudjate ehk vabaklassis. Meeste sõidus tuli starti kümme osalejat ning parimaks osutus Hardi Laurits 21.31,1ga. Järgnesid Silver Kuusik (21.51,2) ning Allar Adamson (21.59,0). Naiste konkurentsis võitis tulemusega 25.11,5 Väike-Maarja etapi Triin Tammeleht, järgnemas Pille-Riin Toomsalu (25.16,3) ja Kristiina Vahemaa (25.50,6).

15.-16. aastaste tüdrukute ehk B klassi konkurentsis kuulus võit tulemusega 23.44,5 Erli Matile. Järgnesid Krete Koovit (24.04,7) ning Hanna-Lotta Otstavel (24.52,0).

Vanemate tütarlaste (17.-18. aastased) rivaliteedis näitas soliidse eduga võidutulemust Nele Küüts (23.50,2). Talle järgnesid Andra-Laura Meeksa (24.06,7) ning Polina Varsavskaja (24.19,7).

Järgmine sarietapp toimub 17. detsembril Pärnus

Meeste kergekaalus kuulus võit ajaga 21.02,6 Tamor Bakhoff’ile, kellele järgnesid Mihkel Pari 21.03,6ga ning Jaanus Jaeger 21.18,9ga.

Naiskergekaallaste konkurentsis oli võidukas Sille Vaiksaar (23.52,6). Järgnesid Kaleria Raina (24.43,7) ja Karmen Alenek (24.56,7)

Noormeeste A vanuserühmas kuulus avaetapi võit resultaadiga 20.22,8 Andreas Lünekundile. Ülejäänud poodiumikohad hõivasid Maanus Leesment (20.25,9) ja Geir Suursild (20.30,7).

Poiste B klassis näitas parimat aega – 20.36,4 – Daniel Liik. Artur Veske lõpetas teisena (20.44,8), Nikita Konstantinov järgnes kolmandana (21.39,8).

Järgmiseks EMT sarja etapiks on 17. detsembril Pärnus toimuvad Pärnumaa meistrivõistlused, kus on kavas 1000 meetri distants.