Ergo Mets võitis Võitmatute mängudel pronksi

Vahur Mäe, toimetaja   |   25. okt. 2018, 00:09
image_pdfimage_print

Austraalias Sydneys toimuvatel Võitmatute mängudel Invictus Games võis Eesti koondis juubeldada, sest veebel Ergo Mets võitis sisesõudmises pronksmedali.

Mets näitas medalivormi nelja minuti sõudmises, mis on alternatiiviks klassikalisele formaadile, kus konkreetne distants on korraldajate poolt ette antud. Lisaks tegi pärnakas kaasa ühe minuti sõudmises, platseerudes seitsmendaks. Kokku lõi ergomeetrisõudmises kaasa seitse sõjalistes missioonides vigastada saanud eestlast.

Ergo Mets võitis Võitmatute mängudel pronksi

“Võistlus oli raske, sest olin vahetult enne seda väikese külmetushaiguse külge saanud. Aga läks hästi: suutsin ilusasti oma tulemuse ära teha,“ rääkis Mets usutluses Pärnu Postimehele.

Austraalias võistlevaid eestlasi on tänavu 15. Nende hulgast leiab nii tegevteenistuses kui tsiviilellu naasnud veterane. Eestlased osalevad paljudel aladel, näiteks ujumine, jalgrattasõit, kergejõustik ja purjetamine. Eelmise aasta mängudel võitsid koondislased kaheksa medalit.

Võitmatute mängud on 2014. aastal Suurbritannia prints Harry ellu kutsutud spordivõistlused sõjalistel operatsioonidel viga saanud sõduritele. Idee sai alguse, kui Harry külastas USAs vigastatud veteranidele mõeldud spordivõistlust ja soovis luua samasuguse rahvusvahelise võistluse.


Postituse foto: veebel Ergo Mets (paremal). Pärnu Postimees