Heas hoos sõudenelik platseerus MK-finaalis kuuendaks

Vahur Mäe, toimetaja   |   9. juuli 2023, 15:06

Šveitsi sõude-Mekas Luzernis jõudis täna lõpule MK-sarja kolmas etapp, kus Eesti ainsa paatkonnana esinenud meeste paarisaerunelik platseerus kuuendaks.

Eile võimsa esitlusega läbi vahesõidu medalilahingusse jõudnud nelik sai stardist minema hoogsalt, ent hakkas seejärel meeter-meetri haaval rivaalidele järele andma, finišeerides 5.45,86 kuuendana. Kuldmedali võitis 5.37,17ga olümpiavõitja Holland, järgnesid Suurbritanna (5.39,35) ja Rumeenia (5.40,02). Eestist ettepoole jõudsid ka Austraalia (5.40,13) ja Saksamaa (5.41,42).

Eesti mehed eelsõidus (Foto – Detlev Seyb/World Rowing)

“Väsisime lihtsalt ära, ega suutnud konkurentidega sammu pidada,” tõdes Eesti meeskonna staažikaim liige Endrekson, kes lootnuks näha võitjale vähem kaotussekundeid.

“Kaheksa on veidi palju, ise arvasin, et kuus oleks päris hea näitaja,” ütles vanameister, kinnitades, et meeskonna vorm on tõusuteel.

“MMini on veel palju aega ning asume Pärnus end usinalt ette valmistama,” ütles pärnakas, lubades, et teeb kaasa ka juuli lõpus peetavatel Eesti meistrivõistlustel.

Lõpuprotokolli ja muu võistluse infoga saab tutvuda siin.

Kvartett rivistuses Mikhail Kushteyn (Narva SK Energia), Allar Raja (Pärnu SK Kalev), Tõnu Endrekson (Pärnu SK) ja Johann Poolak (Pärnu SK Kalev) tuli MK-etapiks sel hooajal kokku esimest korda ja nende peamine eesmärk on seotud septembri alguses Serbias toimuva MMiga, kus jaotatakse järgmise aasta Pariisi OMi pääsmeid.

Eesti sõudekoondisele annavad hoogu Team Estonia, Pärnu linn, Synlab, Audi, Paf, Port Artur ja Freesport.