Jaanson valiti Eesti spordi kuulsuste halli

Vahur Mäe, toimetaja   |   25. apr. 2022, 15:59

Eesti spordi- ja olümpiamuuseumis asuvasse Eesti spordi kuulsuste halli valiti rahva ja ekspertkomisjoni koostöös neli uut liiget, teiste seas Jüri Jaanson.

Kuulsuste hall austab ja tõstab esile Eesti spordi läbi aegade mõjukamaid sportlaseid ja taustajõude. 2020. aastal valis komisjon halli liikmeteks 50 eelmise sajandi silmapaistvat sportlast ja sporditegelast, täiendades igal aastal nimistut kuni nelja uue liikmega, kelle karjääri lõpetamisest on möödas vähemalt viis aastat.

Kahekordne olümpiahõbe, viiel korral MM-medali võitnud ja korra Euroopa meistriks kroonitud Jaanson on nimekirjas esimene sõudja. Lisaks talle valiti tänavu halli liikmeteks Kristina Šmigun-Vähi ja Erki Nool. Endiste tippatleetide kõrval on hallis koht ka spordi mõjutajatel: tänavu pälvis selle au pikaaegne spordijuht Harald Tammer.

Jaanson Ateena OMil (AFP PHOTO / Maxim MARMUR)

 Kõik kuulsuste halli liikmed saavad Eesti spordi- ja olümpiamuuseumi uue püsinäituse väärikaimasse saali personaalse väljapaneku – seinasuurusele ekraanile projitseeritava videoloo, autahvli, eluloo arvutikonsoolil ning võimalusel esemelise väljapaneku. Niisamuti ilmuvad kuulsuste halli liikmetest artiklid Postimehe spordiveergudel.

Legendaarse Jaansoniga toimub 26. aprillil kell 14 muuseumis ka kohtumine. 

Eesti spordi- ja olümpiamuuseumi tegevustega saab tutvuda siin, kuulsuste halli infoga siin.