Jüri Jaanson Silver Skiffil eesotsas

Vahur Mäe, toimetaja   |   12. nov. 2006, 22:42

Olümpialinnas Torinos peetud pikamaasõudmise võistluse Silverskiff’i võitis ettearvatult uusmeremaalasest kahekordne maailmameister Mahe Drysdale. Sõudehooaega pikendav 11 kilomeetrine Silverskiff on muutunud tippsõudjate seas tunnustatud võistluseks. Selgi korral tõi Põhja-Itaalias Po jõel Moncalini ja Torino vahel kulgev võidusõit kohale tuntud sõudeeliidi. Oodatult tuli võitjaks Mahe Drysdale Uus-Meremaalt, kelle aeg 40.31,7 oli üle poole minuti parem rootslase Lassi Karose tulemusest (41.04,7). Eelmise aasta parim, olümpiavõitja Olaf Tufte, lõpetas kolmandana (41.08,4) ning maailma üks tuntumaid kergekaalusõudjaid, itaallane Elia Luini, näitas ajaga 41.33,3 neljandat tulemust. Jüri Jaanson mullusel võistlusel 2005. aastal Armada Cup’i võitnud pikamaasõudmise spetsialist ameeriklane Steve Tucker jäi viiendaks (41.49,5). Silverskiffil osales ka 2004. aastal võitjaks tulnud vanameister Jüri Jaanson, kelle hetkevõimed lubasid seitsmendat kohta (42.03,6). Tema ees, kuuendana, lõpetas vähetuntud sakslane Matthias Scholmann (42.01,2). Kõigi vanuserühmade peale startis kokku 341 sõudjat.