Jüri Jaansoni intervjuu World Rowing’ule

Vahur Mäe, toimetaja   |   9. okt. 2023, 11:01

Hiljuti avaldas World Rowing oma veebilehel rubriigis „Mis neist saanud on?“ intervjuu Eesti läbi aegade parima sõudja Jüri Jaansoniga.

Maailma sõudmise katuseorganisatsioon annab ülevaate Jaansoni pikast karjäärist, lugedes üles kahekordse olümpiamedalisti peamised saavutused. Tähelepanu saavad suurmeistri varajane karjäär, Eesti taasiseseisvumisaeg, mil Jaanson oli üks esimesi, kes sinimustvalge trikoloori taas rahvusvahelisele areenile viis ning viimane olümpia Pekingis, kus ta võitis koos klubikaaslase Tõnu Endreksoniga paarisaerulisel kahepaadil hõbemedali.

„Sõudes tundsin täielikku rahulolu ja naudingut,“ räägib Jaanson, kellele sõnutsi omandas ta spordiala põhitõed alates õigest tehnikast üsna kiirelt.

Olümpiamehe hinnangul oli tollastel atleetidel päris keeruline taasiseseisvumise järel uue maailmakorraga kohaneda.

„ Toona oli meie spordisüsteem katki, kõike tuli otsast peale hakata üles ehitama,“ meenutas Jaanson, lisades, et Eesti lipu all võistlemine aitas siiski raskused ületada.

Lõpetuseks mainib Jaanson, et sõuab, kuni jõuab.

„Naudin sõudmist ja olen spordialaga igapäevaselt seotud: käin võistlemas ja võtan osa Eesti sõudeliidu juhatuse tööst,“ kinnitas jätkuvalt sõudja.

Postituse foto: Jaanson Ateena OMil / Peter Spurrier