Kaheksapaat saab U23 MMil uue võimaluse vahesõidus

Vahur Mäe, toimetaja   |   20. juuli 2023, 13:22

Bulgaarias Plovdivis toimuvatel alla 23aastaste MMil käisid täna veel nii noormeeste kaheksapaat kui kergekaallane Mihhail Netšajev.

Kaheksapaat, kuhu kuuluvad Karl Kristofer Orgse (Tallinna SK), Karl-Joosep Raudkivi (Pärnu SK), Markus Uibo (SAK Tartu), Leo Muiste (Viljandi SK), Kaarel Kiiver (TÜASK), Nikita Žoglo (Tallinna SK), Uku Siim Timmusk (Tallinna SK), Mark Theodor Jalakas (TÜASK) ja roolija Gertrud Tõrra (SAK Tartu), oli eelsõidus 6.03,18ga viies. Kaks kiireimat olid Suurbritannia (5.32,66) ja Austraalia (5.35,53), kes tagasid kohe koha medalisõitu. Koos Eestiga peavad finaalikohta läbi vahesõidu hakkama taotlema kolmandaks platseerunud USA (5.37,95) ja neljas Itaalia (5.51,19).

Eesti kaheksapaat Plovdivis (Foto – Detlev Seyb, World Rowing)

See sõit on kavas homme kell 9.05. Heigo Tiidemaa hoolealuste kõrval panevad paadid joonele Rumeenia, Tšehhi, USA ja Itaalia.

Ühepaadil sõudev narvalane Mihhail Netšajevgi sai uue võimaluse vahesõidus, kus jagati kohti poolfinaali. Teises sõidus startinud Eesti koondislase laeks jäi 7.44,20 viies koht ning minek C/D poolfinaali. Sõidu võitis 7.19,32ga Kreeka esindaja Efstratios Triantafyllou, järgnesid Kanada, Tšiili ja Jaapani atleedid. Netšajevist jäi tahapoole Maroko sportlane.

Eestlaste osalusel C/D poolfinaal on kavas homme kell 11, vastasteks Alžeeria, Jaapani ja Moldova esindajad. Esimesed kolm liiguvad C-finaali, neljanda laeks jääb nõrgim ehk D-finaal.

Kogu info tiitlivõistluste kohta on leitav siin, pildigaleriid (täieneb) saab vaadata siin.