Netšajev jätkab U23 MMil vahesõidus

Vahur Mäe, toimetaja   |   19. juuli 2023, 22:00

Täna algasid Bulgaarias Plovdivis alla 23aastaste sõudjate maailmameistrivõistlused, kust võtab osa kaks Eesti paatkonda.

Avapäeval käis 20 atleedi seas kergekaalu ühepaadil veel narvalane Mihhail Netšajev, kes lõpetas eelsõidu 7.46,06ga viiendana. Sõidu võitis 7.06,30ga Šveitsi sportlane Gian Struzina, kes koos teiseks platseerunud austerlase Konrad Hultschiga liikus otse 12 parema sekka poolfinaali.

Mihhail Netšajev Plovdivis (Foto – Fred Killing)

Netšajevi jaoks pole võistlus siiski lõppenud, sest neljapäeva lõunal kell 12.15 saab ta uue võimaluse vahesõidus, kust omakorda kaks paremat liiguvad edasi. Seal on eestlase rivaalideks Maroko, Tšiili, Kanada, Kreeka ja Jaapani koondislased.

Kui Valeri Osmokesku hoolealune seda eesmärki ei täida, läheb ta C/D poolfinaali, kus selgub, kes jõuab paremasse ehk C-finaali (kohad 13-18).

Bulgaarias sai õiguse startida ka noormeeste oktett, kuhu tagasid koha Karl Kristofer Orgse (Tallinna SK), Karl-Joosep Raudkivi (Pärnu SK), Markus Uibo (SAK Tartu), Leo Muiste (Viljandi SK), Kaarel Kiiver (TÜASK), Nikita Žoglo (Tallinna SK), Uku Siim Timmusk (Tallinna SK), Mark Theodor Jalakas (TÜASK) ja roolija Gertrud Tõrra (SAK Tartu).

Eesti esindus asub võistlustulle kell 9.10 esimeses eelsõidus, kuhu loos andis vastasteks Suurbritannia, Itaalia, Austria ja USA. Eelsõite on kavas kaks, millest kaks esimest liiguvad otse finaali. Kui Eestil see plaan ei õnnestu, saab uuesti üritada vahesõidus.

Lisaks Osmokeskule saadavad võistluspaigas sportlasi kaheksapaadi treener Heigo Tiidemaa ja mänedžer Fred Killing. Viimase sõnutsi kimbutab Aafrika mandrilt saabunud kuum õhk ka Bulgaariat.

“Kui asusime võistluspaigast tagasi hotelli poole sõitma, näitas termomeeter koguni 38,5 kraadi,” iseloomustas Killing kanalil valitsevaid tingimusi.

Kogu info tiitlivõistluste kohta on leitav siin, pildigaleriid (täieneb) saab vaadata siin.