Kergekaaluduo asub MMil võitlema pääsu eest C-finaali

Vahur Mäe, toimetaja   |   6. sept. 2023, 18:46

Täna käis Belgradis toimuval MMil veel Eesti meeste kergekaalus paarisaeruline kahepaat, kes saab maksimaalselt osaleda C-finaalis.

Elar Loot (SAK Tartu) ja Ander Koppel (Pärnu SK Kalev) sõudsid täna 24 parema seas veerandfinaalis, kus oli kaalul pääs poolfinaali. Ehkki eestlased olid vahepeal vajamineval kolmandal positsioonil, ei õnnestunud neil kohta hoida ja nad lõpetasid 7.06,84ga viiendana. Poolfinaali liikusid Šveits (6.52,35), Poola (6.58,92) ja Mehhiko (7.00,76). Eesti ees lõpetas ka USA (7.03,24), ent tahapoole jäid usbekid (7.17,99).

Eesti mehed veerandfinaalis (Foto Detlev Seyb/World Rowing)

Eesti paari osaks saab nüüd C/D poolfinaal, kus selgitatakse, kes pääsevad tugevuselt kolmandasse ehk C-finaali (kohad 13-18) ja kes peavad D-finaaliga leppima (kohad 19 ja edasi). See sõit on kavas homme Eesti aja järgi kell 17.15. Koppeli ja Loodi vastasteks on Usbekistan, Prantsusmaa, Uruguai, Austraalia ja Egiptus. C-finaalis tuleb eestlastel olla vähemalt kolmas.

Tänavu eessõudja kohale asunud Koppel nentis, et tipud on kaugel ees.

“Tegime küll täna hea sõidu ja tugevas vastutuules kõva pingutuse, aga sellest kaugeltki ei piisanud, et edasi pääseda,” ütles pärnakas.

Homme on väga tähtis sõit Eesti paarisaerulisel neljapaadil, kes võistleb kell 13.05 poolfinaalis, vastasteks Austraalia, Šveits, Holland, Suurbritannia ja Rumeenia. Finaalikoha tagab esimesel rajal startivale Eesti nelikule koht kolme hulgas.

Kogu MMiga seotud info on leitav siin.

Sõudjatele annavad MMil hoogu Team Estonia, Pärnu Linn, Synlab, Audi, Concept2, Port Artur, Freesport ja PAF.