Kohalik Rotary klubi hankis Viljandi sõudjatele mitme paadi jagu vahendeid

Vahur Mäe, toimetaja   |   16. mai 2023, 15:44

Mai alguses Viljandi sõudeklubi ellingus 30 aasta juubelit pidanud Viljandi Rotary Klubi soetas Mulgimaa pealinna sõudjatele tuttuued paadid.

Sealse sõudeklubi hinge, treener Ruth Vaari sõnutsi kogusid nende linna rotariaanid nii suure annetussumma, et sellest saavad sõudjad mitu paati soetada. „Juba praegu on meil koos kahe ühe- ja ühe kahepaadi raha,“ rõõmustas Vaar, kelle hinnagul jääb neljapaadi hankimisest praeguse seisuga vajaka veel ligemale 10000 eurot.

Ellingust sai korraks peosaal. Foto: Viljandi sõudeklubi

Kuidas kohalikke ettevõtjaid koondav organisatsioon sõudjate vajadustest teada sai?

„Nii mõnedki Rotary klubi liikmed on aastaid käinud meie klubis treeningutel, mistõttu on nad meie unistustest teadlikud,“ märkis noorsõudjate juhendaja.

Vaari sõnul jagunesid toetajad nende panuse põhjal eri kategooriatesse. „Märgin ära suurimad panustajad, kelleks on Foodtrade Service, Baltic Restaurants Daily ning Teemu Lilled/Teemu Puksiir, kellele lisandub arvukalt hõbe-ja pronkstaseme toetajaid,“ ütles eestvedaja, kellele hinnangul ei saanuks tänuõhtu – kalapidu – teoks tugeva tiimi abita.

„Eriti suur tänu kuulub Rotary klubi presidendile Kristel Kesalole, kelleta seda sündmust nii uhkena ei toimunuks,“ teadis Vaar, lisades, et kõik sai teoks suure tiimi toel.

„Meil ei jäänudki muud üle, kui elling paatidest ja muust kraamist tühjaks teha ning sellest sai kui võluväel 160 külalist võõrustanud peosaal,“ ütles treener. Vaari sõnul kuulub tänu Tartu sõudeklubidelegi, kes andsid paatide teisaldamiseks vajalikud kergriilulid.

Rotariaanide algatatud heategevuslik kampaania kestab mai lõpuni eesmärgiga saada kokku neljapaadi soetamiseks vajalik summa. Toetada saab igaüks: selleks saab teha ülekande Viljandi Rotary Klubi arveldusarvele EE141010302007129009. Kõik, kes panustavad vähemalt 100 euroga, jäädvustatakse nimepidi sõudeklubi juurde paigaldatavale autahvlile.