Koondise kandidaadid ristavad aerud Viljandis

Vahur Mäe, toimetaja   |   30. apr. 2019, 23:48

Kolmapäeval, 1. mail stardivad Viljandis kolm päeva vältavad koondiste formeerimise katsevõistlused. Lisaks noortele on kohal olümpiapääsmeid ihkavad vanameistridki.

Kuulsa Viljandi järvejooksu lõppedes saavad sõna koondistesse jõuda soovivad sõudjad. Juba katsevõistluste esimesed sõidud on olümpiamängudele pürgivate meeste päralt, kes hakkavad esmalt mõõtu võtma ühepaatidel. Kokku peetakse kaks eelsõitu, millest mõlemast kaks esimest pääsevad neljapäeval kell 16.15 toimuvasse finaali ning ülejäänud langevad sama päeva hommikul sõidetavasse vahesõitu. Esimeses eelsõidus lähevad vastamisi olümpiamedalistidest tiimikaaslased Pärnu Sõudeklubist, Tõnu Endrekson ja Andrei Jämsä ning teiste seas ka neljapaati maailmameistrivõistlustel esindanud Sten-Erik Anderson. Teise sõidu tuntuimad nimed on Rio OM-i pronksimehed Kaspar Taimsoo ning Allar Raja ja MM-pronks Kaur Kuslap.

Avapäeval teevad etteasted ka meeste roolijata kahepaadid, U23 vanuserühma meeste kergekaalu paarisaeru  kahe- ja ühepaadid, sama vanuserühma naiste ühe- ning noorte ühepaadidki.

Lisaks meeste ühepaadi finaalile on teisel päeval kavas noormeeste ja neidude paarisaeru kahepaadid ning alla 23aastaste naiste kahepaatide sõit. Viimasel päeval on kavas meeste ja U23-klassi paarisaeru kahepaatide sõit ning programmi on jäetud võimalus ka neljapaatide sõidu korraldamiseks.

Kogu info võistluste kohta on leitav siit.

Tänavused olulisimad võistlused

U19 vanusegrupp:

18.-19. augustil noorte EM Essenis Saksamaal

7.-11. mail noorte MM Tokyos Jaapanis

17.-18. augustil Eesti MV Viljandis

U23 vanusegrupp:

24.-28. juulil MM Sarasotas USA-s

17.-18. augustil Eesti MV Viljandis

7.-8. septembril EM Ionninas Kreekas

Täiskasvanud:

10.-12. mail I MK-etapp Plovdivis Bulgaarias

31. mai-2. juuni EM Luzernis Šveitsis

21.-23. juunil II MK-etapp Poznanis Poolas

12.-14. juulil III MK-etapp Rotterdamis Hollandis

3.-4. augustil Eesti MV

25.-31. augustil MM Linzis Austrias