Koondise katsevõistlused: Gulov valitses ühepaadil

Vahur Mäe, toimetaja   |   28. apr. 2007, 12:06

Täna jätkati Eesti sõudekoondise katsevõistlustega. Leonid Gulov on tõusnud hooaja esimeses pooles tippvormi, mida kinnitas tema veenev võit konkurentide üle.

Kõigepealt sõideti väike ehk B-finaal, kus selgitati kohad 7-12. Siin oli kindel favoriit eilses vahesõidus napilt finaalist välja jäänud viljandlane Kaspar Taimsoo. Noormees täitis talle pandud lootused sõidu võitmisega, saades vastutuult sõudes ajaks 8.04,5. Üllatuslikult sõudis end teiseks Taimsoo klubikaaslane, 1989. aastal sündinud Martin Neerot. Tema ajaks võeti 8.14,3.

Kergekaalusõudja Valeri Prosvirnin näitas ajaga 8.22,2 kolmandat resultaati. Gulov on tagasi Suure põnevusega oodati ühepaadi põhifinaali, kuhu olid jõudnud kõik need, kellelt seda oodati. Eelsõidu võitmisega olid otse saanud edasi Allar Raja ning Leonid Gulov, vahesõitudes sõeluti välja veel neli tugevamat – Tõnu Endrekson, Jüri Jaanson, Igor Kuzmin ja Vladimir Latin.

Leonid Gulov hooaja hakul

Finaal kujunes eelmisel nädalavahetusel Emajõe Karikavõistlustel Allar Rajale alla jäänud Leonid Gulovi sooloks. Ta võitis kindla ülekaaluga, saades ajaks 7.40,9. Vanameister Jaanson jõudis pärale teisena (7.43,3) ning eilse eelsõidu võitnud Allar Raja kolmandana (7.43,7). Üllatuslikult jäi neljandaks üks favoriite Tõnu Endrekson (7.47,3). Finaali viimastena jõudsid pärale Igor Kuzmin (7.53,6) ja Vladimir Latin (8.03,5).

Nüüd istuvad treenerid, sportlased ja sõudejuhid ühise laua taha, et selgitada välja kes ja millises paatkonnas sõudma hakkavad. Kindel saab olema aga Gulovi oluline sõnaõigus „lipulaeva“ loomisel.

Sabiin ja Maier on üksikaerumeeste kindlad liidrid

Veel on teatada tulemused meeste roolijata kahepaadi ning naiste ühepaadi sõitudest. Kaheksapaati kandideerijad võtsid mõõtu roolijata kahepaatidel. Moodustatava üksikaerukoondise liidriteks on sel hooajal tõusnud Sõudeklubi „Pärnut“ esindavad Artur Maier ja Andrus Sabiin. Seda kinnitasid nad suure üleolekuga Emajõe Karikavõistlustel kuid ka nüüd, koondise selekteerimise jõuproovi võiduga. Nad said kirja tulemuse 7.32,7, mis ühepaadi võitja Leonid Gulovi ajaga võrreldes on proportsioonis paadiklasside vahelise mudelaegade võrdlusega. Eelnevatel hooaegadel esinumbrid olnud Alvar Räägel ja Jaan Laos jäid ajaga 7.37,9 teiseks ning ilmselt uustulnukatena meeskonda jõudnud, uueks hooajaks valmistumisel olulise arenguhüppe teinud Elar Jaakson-Raimo Pull kolmandaks (7.41,1).

Sille Vaiksaar võitis ka nüüd Naiste ühepaadi võit läks SAK Tartu esindajale Sille Vaiksaarele (8.48,3). Talle järgnesid Helen Tinkus Pärnu „Kalevist“ (9.01,7) ja Mari Vaiksaar Viljandi Sõudeklubist (9.40,0)

TULEMUSED