Liidupäev valis uue presidendi ja juhatuse

Eesti Sõudeliit   |   23. dets. 2021, 11:28

Eile, 22.12.2021 toimunud Liidupäeval (üldkoosolekul) valiti Eesti Sõudeliidule uus juhatuse koosseis (sh president) ja revident.

Põhikirja järgi on sõudeliidu juhatuse suuruseks 5-9 liiget ja see valitakse neljaks aastaks. Liidupäev otsustas järgmise perioodi juhatuse suuruseks 9 liiget, sh president.

  • Sõudeliidu uueks presidendiks valiti dr Mihkel Mardna.
  • Ülejäänud 8-le kohale kandideeris 11 inimest kelledest ostusid valituks Jüri Jaanson, Matti Killing, Mihkel Klementsov, Tanel Kliiman, Kaisa Pajusalu, Indrek Salk Andrei Šilin ja Jaan Tults.
  • Sõudeliidu revidendiks valiti Piret Piiroja.

Ühtlasi avaldas Liidupäev siirast tänu senisele presidendile Rein Kilgile, kes juhtis Eesti Sõudeliitu alates 2003.aastast kuni käesoleva aastani ja kelle juhtimisel saatis Eesti sõudmist erakordne edu.

Oma meeletu energia ja hindamatu kogemuste pagasiga süstis Rein Kilk sõudjatesse eneseusku ja kindlust, mis vallandas seninägematu medalisaju.
Muu hulgas oli Rein ka üks peamistest initsiaatoritest omaaegse E8-projekti käivitamisel, milline päädis meie ja ka sõudemaailma jaoks üsna uskumatu U23 vanuseklassi kaheksapaadi maailmameistri tiitliga aastal 2007!

Rein Kilk oli varasemalt teatanud, et seoses kasvanud töökoormusega ja pikkade väliskomandeeringutega ei ole tal võimalik vajalikul määral sõudeliidu töösse panustada ja seetõttu otsustas ta järgmiseks perioodiks presidendiks mitte kandideerida.