Luzerni MK-etapp: mõlemad Eesti neljapaadid tagasihoidlikud

Vahur Mäe, toimetaja   |   15. juuli 2018, 13:10

Luzernis Šveitsis toimuval maailmakarikasarja finaaletapil on mõlemad Eesti neljapaadid võistlemise lõpetanud. B-finaalis jäi omavahelises paremuses peale vanem ja kogenum nelik.

B-finaalile eelnevad päevad näitasid, et Eesti võistkondadel sel korral finaali asja pole. Ent fakt, et korraga võistleb maailma eliidiga kaks nelikut, oli omamoodi intrigeeriv ja näitab sõudmise kandepinna laienemist riigi tippsõudmises.

B-finaalis jagati kohad seitsmendast kümnendani ning Eesti kvartetid pidid leppima kahe viimase kohaga. Vanem ja kogenum nelik, kus lisaks eessõudja Kaur Kuslapile sõuavavd Rio olümpiamängude pronksimehed Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Andrei Jämsä, oli noorematest ametivendadest küll ajaga 5.53,06 kiirem, ent treener Matti Killingu sõnum ei jätnud sõit kõige paremat muljet. Noorem nelik, kuhu kuuluvad Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson, Jüri-Mikk Udam ja Joosep Laos, lõpetas viimase ehk neljandana, saades ajaks 6.00,76.

Eesti 1 (foto Fred Killing)

Sõidu võitis ja ühes sellega teenis ka ühe MK-sarja punkti Uus-Meremaa (5.47,34). Teiseks platseerus Prantsusmaa (5.52,21).

„Vanem punt liikus täna küll veidi paremini, ent ometigi lagunes töö lõpuosas peale seda, kui Prantsusmaa alustas spurti. Nooremal seltskonnal läks täna sõit roolimise nahka,“ ei jäänud Matti Killing hoolealuste tööga rahule.

Killing lisas, et sõudjatel on olnud nii häid kui halbu momente, kuid puudub tehnilise töö stabiilsus. See, millistest sõudjatest moodustatud nelik sõidab augusti alguses Šotimaale Stratchclyde’i Euroopa meistrivõistlustele, otsustatakse eelolevaks kolmapäevaks, 18. juuliks.

Eesti 2 (foto Fred Killing)

Kellele Eesti sõudekoondise peatreener õhtuses A-finaalis kaasa elab? „Tugevaid tegijaid on palju ja eks ikka sellest ringist, kellega mullu MM-finaalis sõudsime. Britid jätavad sümpaatse mulje,“avaldas Matti Killing.

Medalisõit peetakse pühapäeval Eesti aja järgi kell 14.59. Finaalis osalevad Saksamaa, Leedu, Holland, Poola, Suurbritannia ja Austraalia.