Mahe Drysdale on sõudmise uue autasu saadik

Vahur Mäe, toimetaja   |   27. apr. 2013, 12:48

Londoni uusmeremaallasest olümpiavõitja ühepaadil, Mahe Drysdale, valiti sõudemaailma uue autasu – The Parmigiani Spirit Award – saadikuks, teatab rahvusvaheline sõudeliit oma pressiavalduses.

Viiel korral maailmameistriks tulnud ning Pekingi olümpiamängudel ka pronksmedali võitnud Drysdale on läbi aegade ühe edukaima ühepaadisõudjana mõistagi autasu väärikaks patrooniks ning on rahul, et saab enda eeskujuga ülikoolisõudmist, mida šveitši tunnustatud kellatootja Parmigiani tugib, omalt pooltki innustada.

2012 Mahe Drysdale Londoni OM-võitja
Mahe Drysdale Londoni-päevil. Foto: odt.co.nz

“Mul on au käesoleva projektiga ühineda ning olen veendunud, et konkurss pakub edaspidi ülikoolidele meeldivaid võimalusi sõudmise taset ühtlaselt kõrgena hoida”, märkis Drysdale ning lisas, et ka tema karjäär sai alguse ülikooli aegadel.

“Tulin sõudmise juurde Aucklandi Ülikoolis tudeerides, mistõttu oman selget ülevaadet, kui oluline on akadeemiline sõudmine tudengispordis ning vastupidi. Fondi poolt väljapandav kaheksapaat sümboliseerib tudengisporti ning stimuleerib valdkonda veelgi”, lisas Uus-Meremaa üks tuntumaid sportlasi.

Rahvusvahelise alaliidu FISA president Denis Oswald teatas, et Mahe Drysdale’i patronaaž on auhinna taustaks võimas tugi, sest sportlane isegi sai tuule tiibadesse just kõrgkooliõpingute ajal.

“Oma pika ja eduka karjääri jooksul on Mahe olnud eriliseks spordiala saadikuks ning kes siis veel kui mitte tema ei peaks tunnustuse jagamisel kaasa rääkima”, avaldas Oswald arvamust.

Pamigiani-auhinnale võivad kandideerida päevase õppe tudengid, kes aktiivselt võistlussõudmises osalevad ning on näidanud silmapaistvaid tulemusi ja oma innustava eeskujuga spordiala propageerivad. Tunnustatu pälvib Parmigiani Fleurier kella ning tema koduklubi uhiuue eliitklassi kaheksapaadi.

Sooviavaldusi ja kandidaatide iseloomustusi ootab FISA 30. juunini. Lisaks Drysdale’ile kuuluvad žüriisse Denis Oswald ning Parmigiani Fleurier tegevjuht Jean-Marc Jacot.