Matti Killing pälvis riigilt spordi elutööpreemia

Vahur Mäe, toimetaja   |   9. veebr. 2024, 14:01

Valitsus otsustas 8. veebruaril tänavused spordi ja kultuuri elutööpreemiate ning valdkondade aastapreemiate saajad. Pikaaegse panuse eest sõudespordi arendamisel pälvis elutööpreemia pärnakas Matti Killing.

Matti Killing foto err.eeLaureaat tööpostil (Foto: ERR)

Elutööpreemia laureaat Killing on treenerina aastakümneid panustanud sõudmise edendamisse – ehitanud üles Eesti ühe suurema sõudeklubina Pärnu sõudekeskuse Kalev ning juhendanud sadu sportlasi, kelle seast leiab nii mõnegi sõudmise suurkuju, teiste seas Raul Arnemanni ja Allar Raja.

Enam kui 60 aastat sõudmisega seotud olnud aktivisti käe alt on sirgunud arvukalt noori inimesi, kelle sportlik taust ja koolitus on aidanud neil hilisemas elus tublide ja tervete kodanikena edukalt hakkama saada. 2015.-2019. aastal oli Killing Eesti sõudekoondise peatreener, kelle juhendamisel saavutas paarisaeruline neljapaat 2016. aasta olümpiamängudel pronksmedali.

Teise spordi elutööpreemia sai korvpallielu edendaja – omaaegne mängumees ja hilisemas elus treener – Märt Kermon.

„Riiklikud preemiad on kõrgeim valitsuse tunnustus kultuuri- ja spordirahvale. Preemiate laureaadid on oma valdkonda andnud mõõtmatu panuse ning inspireerinud meie ühiskonda oma mõtete, loomingu ja saavutustega. Sel aastal esitati kaalumiseks 134 kandidaati. Oli tohutu rõõm näha, et sedalaadi olulise tunnustuse vääriliseks peeti niivõrd paljusid inimesi, kelle südame kutse on eesti kultuuri ja sporti arendada,“ ütles kultuuriminister Heidy Purga.

Spordi elutööpreemia suurus on 64 000 eurot. Preemiad antakse üle Eesti Vabariigi 105. aastapäeva eel, 21. veebruaril kell 15 Eesti Teaduste Akadeemia saalis koos riiklike teaduspreemiate ning Ferdinand Johann Wiedemanni keeleauhinnaga.