Meistrivõistlusted sisesõudmises toovad tipud starti

Vahur Mäe, toimetaja   |   3. märts 2022, 15:13

Eeloleval laupäeval kulmineerub Eesti meistrivõistlustega sisesõudmises 2000 meetri distantsil sügistalvine hooaeg, tuues teiste seas starti kõik Rio OMi medalimehed.

Koroona-aastatel tavaks saanud virtuaalne võistlusformaat on kavas nüüdki: atleedid võistlevad neile sobivas kohas, sõudemasinad üle interneti ühtsesse võistlussüsteemi lülitatud. Stardiprotokolli on kantud ligemale 180 sõudjat, teiste seas Rios paarisaerulisel neljapaadil pronksmedali võitnud Kaspar Taimsoo (Viljandi SK), Tõnu Endrekson (Pärnu SK), Allar Raja (SK Kalev) ja Andrei Jämsä (Pärnu SK). Tuntud nimedest teevad kaasa ka Tokyo OMil neliku ridades pingutanud Jüri-Mikk Udam (Tallinna SK) ja sealsamas varumehena kaasas olnud Johann Poolak (SK Kalev).

“Võtan sihikule 5.50, enesetunne on praegu väga hea,” rääkis Endrekson, kelle sõnutsi on tal talvise treeningplaani täitmine probleemideta sujunud.

Tõnu Endrekson (FOTO: Tatjana Jaanson)

Naistest on kullapotentsiaal mullusel meistril Liisu Mitil (Pärnu SK), põnev on jälgida, mida suudab  aegade võrdluses tema vastu alla 19aastaste seas startiv värske sama distantsi omaealiste maailmameister Doris Meinbek (Viljandi SK).

Programmis on 24 võistlussõitu, millest 13 meesperele. Enim võistlejaid – 26 – on üles seatud poiste B-klassi (15-16aastased) vanusegrupis, C-klassis (13-14aastased) teeb kaasa 22 nooratleeti. Võistlus on avatud veteranidele ja parasõudjatelegi. Erandiks on C-klassi sõudjad, kes läbivad 1000 meetrit. Esimene sõit on kavas kell 11, seal rivistuvad üles absoluut- ja kergekaalu mehed.

Ühtlasi on tegemist kohaliku sisesõudesarja lõppakordiga, mis selgitab hooaja parimad nelja osavõistluse arvestuses. Auhindadele konkureerimiseks tuleb kaasa teha vähemalt kolmel etapil neljast. Meeste seas võib end väga kindlalt tunda Raja, olles kogunud kaks võitu kolmest. Kuna Endrekson osales, ja võitis, üksnes Alfal, ei löö tema enam üldarvestuses kaasa. Naiste seas on vääramatu liider Mitt, kel on taskus kolm esikohta.

Stardiprotokolliga saab tutvuda siin. Võistlusest, mida korraldavad sõudeliit, sõudespinning.ee ja Tallinna sõudeklubi, tehakse kommenteeritud otseülekanne Alfarace’i kanalis