MM: kaheksapaat jäi C-finaali

Vahur Mäe, toimetaja   |   29. aug. 2007, 14:57

Münchenis toimuvatel maailmameistrivõistlustel käis täna veel kaks paatkonda – kaheksapaat, kes proovis vahesõidu kaudu poolfinaali jõuda, tunnistas kõikide konkurentide paremust ning ühepaadil sõudev Leonid Gulov võitis E-finaali.

420

PILDIALBUM

Eesti oktett koosseisus Andrus Sabiin, Alvar Räägel, Artur Maier, Martin Absalon, Jaan Laos, Elar Jaakson, Alo Kuslap, Rauno Talisoo ja roolimees Nikita Lunin näevad U23 maailmameistritena nüüd ka maailma tipptaset. Vaatamata sellele, et ka vahesõidus tunnistati USAle (5.44,41), Shveitsile (5.49,21), Prantsusmaale (5.49,35) ja Horvaatiale (5.51,01) ajaga 5.52,44 allajäämist, pakkusid nad siiski tõsise lahingu, mille tulemusena eessõudja Sabiin sõidujärgselt meditsiinikaatrisse tõsteti ning toibuma viidi.
Esimesel distantsipoolel püsiti koguni kolmandana, kuid siis hakati täismeestele järjest meetreid loovutama. Lõpuks jäi ihaldatud kolmas koht, mis poolfinaali viinuks, ca kahe sekundi kaugusele.
Teisest vahesõidust jõudsid poolfinaali A-finaali pääsu nimel võistlema Inglismaa (5.44,58), Poola (5.47,02) ja Valgevene (5.48,52).
Eesti paatkonna homse C-finaali vastased on Horvaatia, Uus-Meremaa ja Itaalia.

Gulov võitis E-finaali

Ühepaadil sõudva Leonid Gulovi jaoks on Müncheni MM olnud täielik läbikukkumine. Hooaja alguses ja keskel MK-etappidel stabiilselt B-finaalis sõudnud ja seega olümpiapiletist mõtteid mõlgutanud narvalane jäi võistlema vaid E-finaali, kus jagati kohad 25-29. Selle ta siiski ajaga 7.33,33 taanlase Jesper Lindemanni ees (7.35,12) võitis. Järgnesid Iraagi sõudja Haydar Rashid (7.40,28), Iisraeli atleet Raanan Genah (7.43,26) ning makedoonlane Aleksandar Ivanovski (7.59,19)