MM: kahepaadi start lükkub ebavõrdsete ilmaolude tõttu neljapäevale

Vahur Mäe, toimetaja   |   12. sept. 2018, 20:43

Plovdivis toimuvatel sõudmise maailmameistrivõistlustel on vääramatu jõud põhjustanud ajakavas muudatused, mistõttu Tõnu Endreksoni ja Kaur Kuslapi etteaste lükkub neljapäeva hommikusse.

Võistluste žüriis kohtunikuna ametis olev Robert Väli teadis FISA vastava organi, Fairness Committee (FC) otsuse põhjal täpsustada, et enamiku kolmapäeval kavas olema pidanud sõitude katkestamise põhjustasid ebavõrdsed tuuleolud, mis andsid teatud radadel võistlejatele põhjendamatud eelised.

Kuslap ja Endrekson MM-il (foto: Fred Killing)

„Kuna tuul muutis järsult suunda, otsustas vastav kolleegium rajad ringi tõsta. Seejärel hakkas puhuma kolmandast suunast ning jälle valitsesid ebavõrdsed tingimused. Siis tehtigi riskide maandamiseks ja protestide ennetamiseks otsus sõidud järgmise päeva programmi lülitada,“ selgitas Väli.

Väli täpsustas, et antud olukorras said tugeva eelise kuuendal ja seitsmendal rajal sõudjad ning kuna sealpool varjas tuult kaldal asuv parkmets, oli laientus palju väiksem.

FISA Fairness Committee on rahvusvahelise alaliidu täitevkomitee poolt ametisse nimetatud organ, mil pole mingit seost võistlustel tegutseva žüriiga. FC otsused on žüriile täitmiseks.

Komitee poolt tehtud otsus on teiste seas mõjutanud paarisaeru kahepaadil startivate Endreksoni ja Kuslapi tegemisigi. Algselt kolmapäeval kavas olema pidanud vahesõidud lükkusid neljapäeva hommikusse. Eesti duo stardib teises vahesõidus kell 8.53 koos Ukraina, Itaalia, Norra ja Zimbabwe esindustega. Vaid kaks kiiremat liiguvad 12 hulka poolfinaali. Ülejäänud jätkavad võistlemist tugevuselt kolmanda, C-finaali nimel.