Moodustati Euroopa Sõudmise Konföderatsioon

Vahur Mäe, toimetaja   |   13. märts 2006, 22:43

11. märts 2006 peaks Euroopa sõudmise jaoks tähendama olulist pöördepunkti. Sel päeval asutati Plovdivis, Bulgaarias kontinendi alaliit – Euroopa Sõudmise Konföderatsioon.
Esimese Euroopa Sõudmise Kongressi (1st Congress of European Rowing Confederation) peamiseks ülesandeks oli asutada kontinendipõhine alaliit, mida siiani polnud eksisteerinud. Küll oli selle organisatsiooni vajalikkusest varem mitmeid diskussioone peetud ning nüüd jõudis kätte aeg midagi konkreetsemat ära teha. Ühenduse põhieesmärkideks saavad olema Euroopa täiskasvanute ja juunioride meistrivõistluste taaskäivitamine.
Esimene suurvõistlus toimuks mitte hiljem kui 2007. aastal. Ilmselt hakatakse võistlema klassikalisel 2000 ning erinevalt maailmameistrivõistlustest ka vaatemängulisel 500 meetril. Sobivaim aeg võistluskalendris oleks MMi järgne periood augustis.
Tegevuse alustamiseks võeti vastu põhikiri ning valiti 10-liikmeline Täitevkomitee (Executive Committee). Presidendiks valiti bulgaarlane Mitko Kolev ning komitee üheks liikmeks on ka Eesti Sõudeliidu Kohtunike Kogu esimees Robert Väli. Küll on aga iga Täitevkomitee liikme kohustused veel täpsustamisel ja selleks, et uued liikmesriigid ning hilisemad liitujad saaksid välja tulla oma ettepanekutega, valiti see esialgu kuueks kuuks.
Hiljemalt poole aasta pärast toimub järgmine kongress, kus täitevorganid määratakse ametisse juba pikemaks perioodiks.