Noorte EM Essenis: laupäeval läheb lahti

Vahur Mäe, toimetaja   |   17. mai 2019, 18:41

Eeloleval laupäeval, 18. mail stardivad Essenis kahepäevased noorte Euroopa meistrivõistlused, kus teeb kaasa rekordiline arv riike ja osalejaid.

Mõned päevad tagasi Loode-Saksamaale Essenisse jõudnud Eesti koondis on treener Roman Lutoškini sõnul saanud piisavalt kohaneda. „Tingimused on head nagu Saksamaal tavaks ning reede õhtul teeme viimase võistluseelse treeningu. Õhkkond on mitmeski mõttes ootusärev, sest kõik peale Annabel Aroni on uued tegijad,“ viitas treener põlvkonna vahetumisele U19 edurivis.

Noored koondislased stardipäeva eel (Roman Lutoškin)

Essenis sõutakse järvel, kus Lutoškini hinnangul valitsevad väga head olud. Noortelt oodatakse pääsu B finaali ja kui nii läheb, saab hakata kõrgeid hinnanguid andma. „Konkurents on jälle väga kõva, aga oleme tulemuste nimel ka palju tööd teinud. Viljandis peetud katsevõistlused näitasid poiste paarisaeru kahe- ja neljapaadi head minekut ning võimalused on täitsa olemas,“ rääkis treener võistluspaigast.

Eelregistreerimise andmetel tõotab Essenis toimuv jõuproov kõigi aegade rekordit: üles on antud 34 riiki 570 sportlasega. Eesti eest on peamiselt väljas paarisaerupaatkonnad, ent viljandlaste Arved Rauba-Rainer Orasega mehitatud üksikaerukahenegi (osalejaid 13 riiki). Paarisaeru kahepaatidel sõuavad Leo Muiste (Viljandi) ja Mark Theodor Jalakas (TÜASK) ning Annabel Aron (Pärnu sõudeklubi) ja Rachel Kõllo (SAK Tartu). Kaasa teeb vastavalt 13 ja 19 riiki. Poiste paarisaerulisse neljapaati (18) kuuluvad Jaan Sander Klein, Uku Siim Timmusk (mõlemad Tallinna sõudeklubi), Hannes Lehemets ja Rein Muda (mõlemad SAK Tartu). Ühepaadil võistleb tallinlanna Liisa-Marie Lääne (13).

Lisaks Lutoškinile viibivad võistluspaigas treenerid Ingrid Võsu, Ruth Vaar ja Aleksei Lipintsov.

Peasekretär Robert Väli töötab FISA Žürii koosseisus.

Kogu võistlusega seonduv info on leitav sündmuse veebilehelt.

Otseülekanne (Live Stream) on nähtav SIIN

World Rowingu YouTube’i kanal on SIIN.