Noorte EM: koondise parimateks Kushteyn ja Harjus

Vahur Mäe, toimetaja   |   21. mai 2017, 22:31

Saksamaal Krefeldis toimusid möödunud nädalavahetusel noorte Euroopa meistrivõistlused. Eesti parimatena saavutasid mõlemad paarisaeru kahepaadid 12. koha.

Kuna poiste paarisaeru kahepaate oli esindatud 21 riigi jagu, võib Mihail Kušteini ja Rain Harjuse B finaali 6. kohta, mis kokkuvõttes andis neile 12. tulemuse, pidada koondise edukaimaks. Ka tüdrukute paatkond rivistuses Leena Kattel-Kärolyn Mäesaar näitasid samaväärset kohta, ent kuna paatkondi oli 14, ei ole positsioon võrreldav noormeeste konkurentsis samaväärsega.

Tallinna Sõudeklubi liige Kristjan Lindsalu osales D finaalis, kus platseerus teiseks ja tagas kokkuvõttes 20. koha. Laupäeval toimunud vahesõit otsustas, et poiste paarisaerunelik saab võimaluse osaleda nõrgimas, ehk C finaalis. Eesti nelik rivistuses Elar Loot, Joonas Toom, Bertty Nurm ja Nikita Gorlov olid oma sõidus kolmandad ning said üldkokkuvõttes 15. koha. Greta Jaanson ühepaadil sõudis samuti C finaalis, kus oli teine ning üldkokkuvõttes 14. kohal.

Noortekoondise projektijuht Roman Lutoškin arvas, et noored esinesid varasemate aastatega sarnasel tasemel. „Tegime umbes sama, mida igal aastal. Meie jaoks on tähtsaimaks maailmameistrivõistlused. Peagi kokku tulev spordikomisjon otsustab, kes ja millistes paatides sõudma hakkavad“, märkis Lutoškin.

Kogenud juhendaja lisas, et Saksamaal võinuks nii kahepaadid kui Jaanson paremadki olla. „Aktiivne kooli- ja eksamiperiood ei ole lubanud nii palju kokku sõita ja harjutada, kui vaja läinuks. Saame ikka paremaks minna ja usun, et suvel näitame ka tugevamaid tulemusi“, resümeeris juhendaja.

Tänavused noorte maailmameistrivõistlused toimuvad 2.-6. augustini Trakais Leedus. Eesti noored saavad võistluspaigaga tutvuda aga ka juuni lõpus toimuval Merevaigust Aeru nimelisel rahvusvahelisel regatil.