Noorte EM: kahepaadid pürgisid poolfinaali

Vahur Mäe, toimetaja   |   20. mai 2017, 20:08

Lääne-Saksamaal Krefeldis toimuvatel Euroopa noorte meistrivõistlustel toimusid laupäeval eel- ja vahesõidud. Kaks viiest Eesti paatkonnast jõudis poolfinaali.

Juba võistluste eel käis noortekoondise projektijuht Roman Lutoškin välja mõõdiku, millega 12 parema sekka jõudnud paatkonnad täidavad neile püstitatud eesmärgid. Eel- ja vahesõidud näitasid, et ülesanne osutus jõukohaseks mõlemale paarisaeru kahepaadile. Tüdrukute koosseis Leena Kattel ja Kärolyn Mäesaar olid hommikuses eelsõidus Itaalia, Tsehhi ja Horvaatia järel neljandad ehk viimased, kuid leidsid uue hingamise õhtul vahesõidus, liikudes Rumeenia järel ja Ungari ees poolfinaali. Rain Harjus ja Mihail Kuštein ei saanud eelsõidus kuidagi liikuma, ent parandasid end vahesõidus, mis tagas kindla pääsu 12 sekka.

Lutoškin kiitis mõlemat paatkonda ja arvas, et eelsõit sobis hästi lahti sõitmiseks. „Mõlemad tiimid said eelsõidus raputada, kuid kogusid end õhtuks ja teenisid auga poolfinaalipääsmed välja“, kirjeldas Lutoškin.

Ühepaadil sõudva Greta Jaansoni treener Ingrid Võsu informeeris, et hoolealusel jäi eelsõidus eneseteostusest vajaka, kuid vahesõit tuli paremini välja. „Greta sõidab pühapäeva varahommikul C/D poolfinaalis ning usun tema pääsu ikka C finaali“, arvas Võsu.

Suurtest paatkondadest käis võistlemas poiste paarisaeru neljapaat rivistuses Joonas Toom, Elar Loot, Bertty Nurm ja Nikita Gorlov. Noormehed jäid eelsõidus napilt poolfinaalist välja ja pidid end tõestama vahesõidus. Paraku jäädi teisel katsel viimaseks ja see tähendas langemist nõrgimasse, ehk C finaali. Ühepaadil sõudev tallinlane Kristjan Lindsalu võistleb pühapäeval C/D poolfinaalis, kus selgitatakse, kes pääseb C, kes D finaali.

Tulemuste ja stardinimekirjadega saab tutvuda siin.