Poznani MK: Jaanson ja Alttoa sõuavad D finaalis

Vahur Mäe, toimetaja   |   21. juuni 2019, 23:23

Sõudmise maailmakarika sarja teisel etapil Poznanis on võistlustules Eesti naiste paarisaeru kahepaat. Greta Jaanson ja Grete Alttoa pistavad rinda endast aastaid vanematega ning said õiguse sõuda D finaalis.

21 paatkonna konkurentsis võistlevad pärnulannad läbisid päevaga kaks sõitu. Esimeses eelsõidus veele läinud U23 vanuseklassi sõudjad Jaanson (Pärnu sõudeklubi) ja Alttoa (Pärnu Kalev) olid ajaga 7.24,36 viimased, kaotades võitjale USA-le enam kui poole minutiga (6.53,12). 12 parema sekka poolfinaali liikuski vaid võitja, teised läksid uuesti kohti püüdma vahesõidu kaudu. Kokku peeti neli vahesõitu, millest igast kaks paremat said poolfinaali ning ülejäänud C või D finaali. Neljandas vahesõidus sõudnud eestlannad olid ka selles viimased (7.32,52) ning saavad nüüd võimaluse startida 22. juunil koos Norra ja Hiinaga D finaalis. Seal jagatakse kohad 19-21. Vahesõidu võitis Saksamaa teine paatkond (7.11,89) ning järgnes teine poolfinaali kvalifitseeruja Itaalia (7.14,27).

Jaanson (vasakul) ja Alttoa Poznanis võistlustules (Foto: Robert Väli)

Noori eestlannasid juhendav Tatjana Jaanson näeb hoolealustes arenguvaru ning usub, et Poznanis tippkonkurentsis võistlemine annab väärtuslikke kogemusi. „Teine sõit tuli paremini välja kui avastart. Kuna oleme tagumises pooles, tähendab see automaatselt sedagi, et arenguvaru jagub. Rõhutan, et tüdrukud on veel väga noored ning võistlevad sellisel tasemel esmakordselt. Avapäeval valitsesid keerulised ja tuulised olud ning mudelajast, mida siin U23 MM-i tarbeks välja sõita üritame, jäime päris kaugele,“ hindas Jaanson.

Võistlused Poznanis vältavad pühapäevani, mil sõidetakse medalitele. Poola etapp on paljude koondiste jaoks määrava tähtsusega, sest käes on üsna viimane aeg tänavusele MM-ile sõitvate paatkondade formeerimiseks. Hooaeg on eriline selgi põhjusel, et välja jagatakse enamus järgmise aasta Tokyo olümpiamängude pääsmetest.