Raja ja Taimsoo võitsid spordikuulsuste šõuvõistluse

Vahur Mäe, toimetaja   |   1. jaan. 2014, 20:00

Läinud laupäeval, 28. detsembril, peeti Viljandi spordihoones traditsioonilist Honda spordikuulsuste Jõuluturniiri, mis taaskord lubas särada sõudjatel.

Allar Raja, kes varasematel aastatel, mil turniir on toimunud individuaalse jõuproovina, on kordi astunud poodiumi kuldsele astmele,  pani sel korral võistkonna formaadi saanud võistlusel oma võimeid proovile koos hea kolleegi ja sõbra Kaspar Taimsooga paarisaeru neljapaadist.

Jõuluturniiril võeti mõõtu kuuel meeleolukal ja publikule pinget pakkuval šõualal – kavas olid joonejooks, hinge kinnihoidmine, rippumine, korvpalli viskevõistlus, ergomeetrisõudmine ning õllekasti hoidmine.

2013 Honda Jõuluturniir Taimsoo ja Raja poodiumil. Foto erakogust
Raja ja Taimsoo tõusid poodiumi tippu

Lisaks Rajale-Taimsoole tegid põneva võistluse kaasa motokrossisõitjad Gert Krestinov ja Juss Laansoo, murdmaasuusatajad Pavo Raudsepp ning Meelis Aasmäe, vormelisõitjad Kevin Korjus ja Martin Rump, kergejõustiklased Risto Mätas ning Magnus Kirt, jalgpallurid Tanel Lang ja Sander Loigo, raskejõustiklased Raigo Kuusnõmm ning Alex-Edward Raus ja vehklejad Nikolai Novosjolov ning Juhan Salm.

Raja ja Taimsoo alustasid esimest ala, joonejooksu, klotsi kaotamisega ning lõpetasid eelviimasena. Seejärel õnnestus meestel tagaajaja staatusest üldseisu järk-järgult parandada, sest leivala – sisesõudmine võideti ning kõrged teise koha punktid koguti viskevõistluselt ja kopsumahu harjutuses.

Krossisõitjad serveerisid üllatuse

Krossimehed Krestinov ja Laansoo võtsid alavõidu õllekasti hoidmises, muutes üldseisu ülimalt pingeliseks.  Lõppseisuks kujunes võrdväärne tulemus ning samaväärsed 61 punkti kogunud sõudetandemi ning krossimeeste paremuse pidi otsustama alade kohavõrdlus. Võite kogunes mõlemal meeskonnal üks ja nii võeti luubi alla teise kohaga lõppenud alad. Kuna sõudjate kontole oli kogunud kaks teist positsiooni tsiklimeeste ühe vastu, kuulutasid turniiri kohtunikud tänavuse võistluse võitjateks Raja ja Taimsoo.

2013 Honda Jõuluturniir Taimsoo ja Raja. Foto erakogust
Alla Raja leivanumber – kopsumahuharjutus.

„Kõik algas meie jaoks üle kivide ja kändude, sest Kaspar kaotas joonejooksus klotsi. Siis suutsime end mõistagi koguda, sest kes siis veel kui mitte meie pidanuks sisesõudmises tegusid tegema. Jõuluturniiridest jäävad alati meelde mõnus publikumelu ning võistlejate vahel valitsev sõbralik õhkkond“, märkis Raja, lisades, et üleüldse jääb ta 2013. aasta tulemustega vägagi rahule.

Honda spordikuulsuste Jõuluturniiri kõik tulemused